Angelika Wołynko

i

Autor: Angelika Wołynko/Facebook Angelika Wołynko

Nie żyje 31-letnia siatkarka z Elbląga. Zmarła po ciężkiej chorobie. Zostawiła dwie córeczki

2022-04-27 9:46

W ostatnim czasie dotarła do nas niezwykle przykra wiadomość. W nocy 23 kwietnia zmarła Angelika Wołynko (+31 l.) – była siatkarka Orła Elbląg. Zawodniczka przez długi czas walczyła z nowotworem, w pomoc dla niej zaangażowała się m.in. reprezentantka Polski – Joanna Wołosz. Niestety, ostatecznie Angelika przegrała z chorobą, zostawiła męża i dwie córki. Historia jej choroby przypomina nieodżałowaną Agatę Mróz-Olszewską (+26 l.)

Angelika Wołynko już w młodym wieku zaczęła pasjonować się siatkówką. Później udało się jej dołączyć do II-ligowego zespołu E.Leclerc Orzeł Elbląg. Pochodząca spod Elbląga kobieta miała także powodzenie w życiu prywatnym – wyszła za mąż, doczekała się córki. Niestety, gdy była w drugiej ciąży, spadł na nią i jej najbliższych ogromny cios – lekarze zdiagnozowali u niej raka. Jak możemy dowiedzieć się ze strony, zrzutka.pl, gdzie organizowano zbiórkę pieniędzy na leczenie Angeliki, już w trakcie ciąży przeszła ona pierwsze chemie. Mimo choroby i wymagającego leczenia siatkarka zdołała urodzić drugą córeczkę i po porodzie kontynuowała leczenie. Niestety, kolejne terapie i zabiegi (usunięcia piersi i węzłów chłonnych) nie przynosiły rezultatów.

MŚ siatkarzy za cztery miesiące, a polskie hale zajęte. Prezes PZPS wyjaśnia

Sonda
Czy polscy siatkarze obronią tytuł mistrzów świata?

Joanna Wołosz wspierała Angelikę. Niestety, nie udało się jej uratować

Angelika szukała pomocy w różnych klinikach i zakwalifikowała się na leczenie do jednej z nich. Niestety, było to bardzo kosztowne, dlatego postanowiono utworzyć zbiórkę na jej leczenie. Akcję starało się nagłośnić środowisko siatkarskie – m.in. łódzki zespół ŁKS Commercecon, który przekazał także siatkarskie pamiątki na licytację.

Walna bitwa: rycerze z Zawiercia kontra finalista Ligi Mistrzów. „Będą mieli z tyłu głowy, że oddala się złoto”

Swoje wsparcie okazała także Joanna Wołosz, która przekazała na licytację swoją koszulkę klubową Imoco Volley z podpisami drużyny. Niestety, kosztowne leczenie nie uratowało życia Angeliki Wołynko. Była siatkarka Orła Elbląg zmarła w nocy 23 kwietnia mając zaledwie 31 lat. Zostawiła męża i dwójkę córek. Pogrzeb byłej siatkarki odbędzie się 28 kwietnia o godz. 11 w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Angelika Wołynko zostanie pochowana na cmentarzu Dębica.

Sebastian Świderski opowiada jak wybierano trenerów siatkarskich reprezentacji
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany