Reprezentacja Polski siatkówka 2022

i

Autor: Tomasz Kudala/REPORTER

Mistrzostwa świata w siatkówce

Z kim zagra Polska w 1/2 finału MŚ siatkówka 2022? Znamy rywala Polski w półfinale MŚ! KIEDY i z kim mecz Polski w 1/2 finału MŚ siatkówka 2022?

2022-09-08 23:30

Z kim zagra Polska w 1/2 finału MŚ siatkówka 2022? Znamy rywala Polski w półfinale MŚ! KIEDY i z kim mecz Polski w 1/2 finału MŚ siatkówka 2022? Reprezentacja Polski rozprawiła się z USA w ćwierćfinale mistrzostw świata w siatkówce. Poznaliśmy już także drużynę, która będzie rywalizowała z Polską w półfinale MŚ! Z KIM zagra Polska w 1/2 finału MŚ? KIEDY Polska gra w półfinale MŚ?

1/2 finału MŚ Z KIM GRA POLSKA? KIEDY półfinał MŚ siatkówka 2022?

Polacy bez najmniejszych problemów ograli kadrę USA w ćwierćfinale mistrzostw świata, a swoje spotkanie wygrali także Brazylijczycy, z którymi to właśnie zawalczy polska ekipa.

Canarinhos” w 1/8 finału wygrali w gliwickiej hali z Iranem 3:0, a zespół trenera Marcelo Mendeza też bez straty seta ograł Serbię.

Pierwsi na rozgrzewkę wyszli Brazylijczycy, w wyraźnie dobrych humorach. Ostatnie przygotowania do meczu „umilał” siatkarzom obu ekip ulewny deszcz, bębniący w dach Areny Gliwice, odgłosy burzy i latynoskie rytmy płynące z głośników.

Kibice wchodzący do hali rozmawiali nie tylko o siatkówce, ale też o tym, że chętnie zobaczyliby u siebie starcie piłkarskich drużyn z Południowej Ameryki.

Argentyńczykom w pierwszym secie gra się nie układała. Zaczęli od wyniku 1:5, potem co prawda remisowali 8:8, ale od tego momentu rywale im "odjechali" i pozwolili ugrać zaledwie 16 punktów.

Trener zespołu argentyńskiego Marcelo Mendez, który w nowym sezonie poprowadzi Jastrzębski Węgiel, kilka razy bezradnie rozłożył ręce. Po zmianie stron miał powody do radości, bowiem jego zespół od początku toczył wyrównaną walkę z wicemistrzami świata i po ataku Bruno Limy wygrał do 23.

Kibice nie mogli narzekać na brak emocji w trzeciej odsłonie. Drużyna trenera Renana Dal Zotto prowadziła już 20:14, walczący o każdą – nawet pozornie beznadziejną - piłkę przeciwnicy zdołali odrobić część strat. Końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść „Canarinhos”.

Choć Argentyńczycy prowadzili w czwartym secie 14:10, nie udało im się utrzymać korzystnego wyniku. Przy remisie 20:20 stracili trzy punkty z rzędu i nie zdołali zatrzymać rozpędzonych przeciwników.

Jakub Kochanowski o walce na śmierć i życie z Amerykanami

RYWAL Polski w 1/2 finału MŚ 2022. Z KIM ZAGRA Polska w półfinale MŚ siatkarzy?

Po wygranych Polski i Brazylii w ćwierćfinałach, starcie tych obu drużyn zaplanowane jest na sobotę 10 września o godzinie 18:00. Relacja live z tego wydarzenia dostępna będzie na sport.se.pl, zapraszamy serdecznie do oglądania! 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze