Formuła 1 się zmienia. Takim bolidem pojedzie Robert Kubica w 2021 roku? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

2019-11-01 14:51
Formuła 1, bolid, sezon 2021
Autor: f1.com Prototyp bolidu na sezon 2021 Formuły 1

Jeśli Robert Kubica będzie w przyszłości jeździł w Formule 1, to mocno zmienionym bolidem, podobnym do prototypu, jaki właśnie pokazano publicznie. W sezonie 2021 w F1 nadchodzą spore zmiany, a sporo wskazuje, że polski kierowca właśnie najwcześniej wtedy może liczyć na wolne miejsce w stawce.

Wcześniej, w 2020 r., żegnającemu się z Williamsem krakowianinowi pozostanie zapewne rola rezerwowego. To może być dobra odskocznia do próby powrotu na przełomowy dla F1 sezon 2021. – Trudno odmówić, gdy ktoś ci proponuje ściganie w F1, moja odpowiedź byłaby łatwa – skomentował Kubica pytany o ewentualność pracy za dwa lata. – Ale nauczyłem się nie wybiegać zbyt daleko w przyszłość.

W amerykańskim Austin, gdzie w ten weekend kierowcy walczą w kolejnej Grand Prix, Robert tak jak inni zawodnicy poznał plany zmian w F1 (między innymi wprowadzenie pułapu wydatków dla zrównania szans zespołów) i obejrzał prototyp bolidu 2021.

– Cele, jakie sobie postawiła Formuła 1, wydają mi się właściwe – ocenił. – W sumie nie ma większego znaczenia czy kształt auta jest ładny, czy nie. Istotne, by walka była ciekawa i by prowadzić samochód, którym można rywalizować z innymi. Wygląda na to, że otwierają się szanse na lepsze ściganie, ciekawsze widowiska i więcej akcji na torze.

Najnowsze