Formuła 1. Vettel znów bezkonkurencyjny, wyczyn Schumachera

2011-08-28 17:52

Można powiedzieć, że obyło się bez niespodzianki. Sebastian Vettel, lider klasyfikacji generalnej i wczorajszy zwycięzca kwalifikacji, triumfował w Grand Prix Belgii na torze Spa. Drugi był Webber, trzeci - Button.

Niemiec wygrał w tym sezonie po raz siódmy. W klasyfikacji kierowców zgromadził 259 punktów, drugi Mark Webber ma 92 "oczka" mniej. Trzeci Fernando Alonson trafi co Niemca kolejne 10 punktów. Vettel ma zatem na wyciągnięcie ręki drugi mistrzowski tytuł.

Przeczytaj koniecznie: Manchester United - Arsenal, wynik 8:2. "Kanonierzy" znokautowani przez mistrzów Anglii

Nie lada wyczynem popisał się w Belgii Michael Schumacher. Niemiec startował z 22. pozycji, a wyścig udało mu się ukończyć na 5. miejscu. - Uważam, że mogliśmy dziś pojechać lepiej, ale nadrobienie tylu pozycji to cudowne uczucie - powiedział "Schumi", który w 1991 roku właśnie na belgijskim torze zaliczył debiut w Formule 1. Rok później podczas tego samego GP po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium.