Bartosz Zmarzlik

Autor: Cyfra Sport Motor Lublin - Stal Gorzów Transmisja TV NA ŻYWO Gdzie oglądać żużel dzisiaj w TV Motor Lublin - Stal Gorzów STREAM ONLINE LIVE 12.09

GP Togliatti: Artiom Łaguta zwycięża! Bartosz Zmarzlik na drugim miejscu

2021-08-28 16:18

Pierwsze zawody Grand Prix w historii Rosji dostarczyły nam wielkich emocji! Bartosz Zmarzlik, który stawał do zawodów w Togliatti jako faworyt walczył do końca o jak najlepszą pozycję. Niestety dla Polaka, świetnie dysponowany był dzisiaj Artiom Łaguta, który zwyciężył w kwalifikacji generalnej. Przewaga Polaka nad Rosjaninem w kwalifikacji generalnej się zmniejsza!

Artiom Łaguta wygrał w sobotę ósmą odsłonę tegorocznych indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Rosjanin pokonał w finale Bartosza Zmarzlika, który dzięki drugiemu miejscu w rosyjskim Togliatti utrzymał prowadzenie w klasyfikacji. Trzeci był Szwed Anders Thomsen.

Łaguta na dobrze znanym sobie torze świetnie radził sobie od samego początku. Mimo ataków Taia Woffindena i Bartosza Zmarzlika, ze stratą zaledwie jednego punktu wygrał fazę zasadniczą.

Na rosyjskim torze nie mógł odnaleźć się Krzysztof Kasprzak. Źle zawody zaczął także Maciej Janowski i mimo, że ostatni bieg fazy zasadniczej ułożył się po jego myśli, przez upadek w swoim drugim starcie zajął miejsce poza ósemką.

W klasyfikacji po ośmiu rundach prowadzi Zmarzlik - 139 punktów, za nim jest Łaguta, mający zaledwie jeden mniej, a trzeci jest Szwed Fredrik Lindgren - 108 punktów.

Gospodarzami kolejnych rund będą: duńskie Vojens (11 września) i Toruń (1 i 2 października), gdzie odbędzie się wielki finał.