Kajetanowicz celuje w tytuł w MŚ!

2021-02-24 12:20 Waldemar Zawołowicz
Kajetan Kajetanowicz: -Zaufajcie Kubicy
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Kajetan Kajetanowicz: -Zaufajcie Kubicy

Nie ma wątpliwości, że Kajetan Kajetanowicz (41 l.) jest głównym faworytem do wygrania końcowej rywalizacji w WRC 3 w tym roku. Kierowca z Ustronia już wkrótce rozpocznie rywalizację w rajdowych mistrzostwach świata (WRC). Najmocniej obsadzona kategoria w całym cyklu mimo kilku zmian wciąż będzie stanowiła nie lada wyzwanie dla najlepszego polskiego kierowcy rajdowego. Najgroźniejszym rywalem dla Polaka wydaje się być Szwed Johan Kristoffersson (33 l.).

- Startujemy w najliczniej obsadzonej klasie, która nigdy nie wybacza błędów, a o dobry wynik jest bardzo trudno - mówi kierowca LOTOS Rally Team.

Wiele odpowie na ten temat zbliżający się Rajd Arktyczny (26-28 lutego), który odbędzie się w północnej Finlandii. Na liście zgłoszeń w WRC 3 znalazło się aż 23 kierowców. Dlatego trudno wskazać zdecydowanego faworyta zmagań w Laponii.

- Na pewno silni będą Finowie, którzy na swoich trasach będą chcieli obsadzić całe podium. Ale nie zdziwię się jak rajd wygra Johan Kristoffersson. Szwed jedzie bardzo szybkim Volswagenem Polo i dlatego na śnieżnych drogach Laponii poczuje się podobnie jak u siebie w kraju - uważa koordynator zespołu LOTOS Rally Team, Paweł Kajzar. 

Kristoffersson jedzie w teamie, którego szefem jest jego ojciec Tommy, który kiedyś był świetnym kierowcą wyścigowym. Teraz chucha i dmucha w karierę swojego syna. Szwed co prawda nie jechał w RMC, ale jest bardzo uniwersalnym rajdowcem, dlatego będzie się liczył nie tylko na trasach mroźnej Laponii. Podobnie jak niezwykle szybki i widowiskowo jeżdżący Estończyk Egon Kaur, który także dosiada solidnego VW Polo.

Do grona faworytów sezonu WRC 3 z pewnością będzie należało silne francuskie trio: Yohan Rossel, Yoann Bonato i Nicolas Ciamin. W takiej kolejności zajęli oni miejsca na podium w Monte Carlo. Wszyscy dosiadają Citroena C3 i w tym sezonie z pewnością zobaczymy ich także w innych rajdach. Wiele namieszać mogą z pewnością też kierowcy z Chorwacji i Portugalii, których spora grupa pojedzie w miejscowych rajdach.

Jak widać silnych rywali w rywalizacji WRC 3 nie zabraknie. Mimo przejścia do WRC 2 Boliwijczyka Marco Bulacii, Szweda Olivera Solberga i Fina Jarego Huttunena walka w WRC 3 będzie jeszcze bardziej zacięta. Z czego zdaje sobie sprawę kierowca z Ustronia

- Skupiamy się na dobrym przygotowaniu do sezonu. Chcemy cieszyć się jazdą i rywalizacją, pojechać jak najwięcej rajdów i oczywiście wygrać naszą klasę. Groźnych rywali na pewno nam nie zabraknie i już nie mogę doczekać walki  - kończy trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze