Kajetanowicz liderem w Rajdzie Chorwacji

2021-04-24 16:23 Dariusz Chrabalowski
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak
Autor: Marcin Snopkowski Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak

Kajetan Kajetanowicz świetnie spisuje się w samochodowym Rajdzie Chorwacji, swoim pierwszym tegorocznym starcie w mistrzotswach świata. Został liderem w klasie WRC .

Rajd Chorwacji debiutuje w kalendarzu mistrzostw świata WRC. W roku 2021 jest trzecią rywalizacją w tym cyklu. Kajetanowicz wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem właśnie tam rozpoczęli tegoroczne starty. Gnają po chorwackich drogach w kabinie Škody Fabii Rally2 Evo.

- W tym roku pojedziemy w pełnym cyklu startowym, czyli wystąpimy w siedmiu eliminacjach mistrzostw świata. Za wcześnie na konkrety, bo wiele jeszcze w kalendarzu może się zmienić. Ale w głowie mam już opracowany plan – przekonywał wcześniej „Kajto”, rok temu trzeci kierowca WRC3, dzięki czemu znalazł się w dziesiątce najlepszych sportowców Polski 2020.

W piątek, w pierwszym dniu Rajdu Chorwacji Polacy zajmowali drugą lokatę w swojej klasie po 8 odcinkach specjalnych, ze stratą zaledwie 2,2 s do załogi Francuza Yohana Rossela (Citroën C3 Rally2).

W połowie dnia drugiego, po kolejnych czterech odcinkach specjalnych awansowali na pierwszą lokatę. Polska załoga, która była najszybsza na jednym z OS-ów w sobotni ranek, wyprzedzała w klasyfikacji WRC3 Fina Emila Lindholma i Brytyjczyka Chrisa Ingrama.

Liderem klasyfikacji generalnej był broniący tytułu mistrza świata Francuz Sebastien Ogier na Toyocie Yaris WRC. Kajetanowicz zajmował wysoką, 13. pozycję ze stratą 6.35 min. do Ogiera.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze