Kierowca Formuły 1 pokazał NAJSŁODSZY kask świata. Zaprojektowała go 6-latka [ZDJĘCIA]

2020-07-31 8:40 MC
Lando Norris
Autor: RUDY CAREZZEVOLI/AFP/East News Lando Norris

Kierowca McLarena Lando Norris zorganizował ostatnio konkurs dla fanów, w którym ich zadaniem było zaprojektowanie dla niego kasku specjalnie na Grand Prix Wielkiej Brytanii. Nadszedł czas na rozstrzygnięcie. 20-latkowi najbardziej spodobał się projekt pewnej sześciolatki. - Jest naprawdę słodki - powiedział Brytyjczyk.

Dla Lando Norrisa każdy wyścig na torze Silverstone to wyjątkowe wydarzenie. W związku z tym postanowił przygotować coś specjalnego, stąd narodził się konkurs na przygotowanie projektu kasku. Wygrała go sześcioletnia Eva Muttram. Kask, który zaprojektowała, jest biały, zawiera inicjały "LN", napis "Lando Norris" i bolid McLarena.

To będzie wielka AFERA w F1? Żółć powoli zaczyna się wylewać

- Kiedy byłem młodszy, miałem pięć, sześć czy siedem lat, to sam projektowałem kaski. Rysowałem, kolorowałem i drukowałem tysiące wzorów. Ten zupełnie różni się od tego, do czego jestem przyzwyczajony. Postawiłem na coś, co przypomina mi czasy młodości. Uwielbiam ten kask. Ma dużo białych elementów, ale myślę, że jest naprawdę słodki. Podobają mi się kolory. Jest bardzo oryginalny. Bardzo ci dziękuję - powiedział kierowca F1.

Tego Robert Kubica nie zrobił nigdy. Były kolega Polaka z zespołu zdradził ważną rzecz

W tym sezonie Norris spisuje się bardzo dobrze. Po trzech wyścigach zajmuje czwarte miejsce wśród kierowców, mając w dorobku 26 punktów.

Najnowsze