Marzenia Kubicy rozbite w pył! Sprawa jest już przesądzona, podano oficjalny komunikat

2021-09-16 13:31
Robert Kubica
Autor: SE Robert Kubica

Robert Kubica w sezonie 2021 jest kierowcą rezerwowym Alfy Romeo, więc nie może liczyć na regularne występy w Grand Prix Formuły 1. Niedawno pojawiły się informacje, że w przyszłym sezonie Polak może dostać angaż jako jeden z podstawowych kierowców. Niestety, wszystko wskazuje na to, że Kubica znów będzie musiał pogodzić się z rolą rezerwowego.

Dwa ostatnie weekendy były dla Roberta Kubicy niezwykle szczęśliwe. Z powodu choroby Kimiego Raikkonena Polak mógł wystąpić w Grand Prix Holandii oraz Włoch. W pierwszym z nich uzykał 18. lokatę, w kolejnym zaś był 14.. Teraz wiadomo już, że do Fin wrócił do zdrowia i znów za siądzie za sterami swojego bolidu, więc Kubica znów będzie musiał poczekać na kolejny występ na torze F1. Mimo że sezon jeszcze trwa, to rozpoczęły się już roszady w zespołach przed kolejnym rokiem startów. Jeden z dobrze poinformowanych dziennikarzy, Roberto Chinchero, podawał, że niespodziewanie Robert Kubica może znów stać się regularnym kierowcą  F1, a stałoby się tak, gdyby w 2022 roku zasilił szeregi Astona Martina. Niestety, teraz okazało się, że tak się nie stanie.

Michael Schumacher mógł uniknąć tragedii. Wyszły wcześniej niepublikowane fakty

Robert Kubica musi porzucić marzenia o regularnym ściganiu? Kolejna droga zamknięta

Aston Martin poszukiwał możliwości uzupełnienia swojego zespołu, ponieważ bardzo głośno mówiło się o zakończeniu kariery przez Sebastiana Vettela. Gdyby Niemiec odszedł, to zdaniem Chinchero, jedną z opcji był właśnie Robert Kubica. Niestety, Aston Martin właśnie podał oficjalnie, że w sezonie 2022 nie dojdzie do żadnych zmian w zespole kierowców względem poprzedniego roku. Vettel wyraził dalszą chęć ścigania się i wciąż będzie partnerem Lance’a Strolla w barwach Astona Martina. Trudno powiedzieć, czy jeszcze jakiś team byłby zainteresowany Kubicą jako pierwszym kierowcą.

Sonda
Robert Kubica będzie stałym kierowcą w sezonie 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze