Niespodzianka! Trzykrotny mistrz świata na żużlu wraca na tor

2020-01-14 12:24 KG
Jason Crump
Autor: Instagram/jasonpcrump Jason Crump

Tego nikt się nie spodziewał. Jason Crump, jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców ostatnich lat wraca do speedway'a. Sensacyjna wiadomość przyszła prosto z Kraju Kangurów. Zawodnik wystąpi w towarzyskich zawodach Australia - Wielka Brytania, gdzie zastąpi Sama Mastersa. Na sportowej emeryturze jest od 2012 roku.

Jasona Crumpa nie trzeba przedstawiać kibicom żużla. Trzykrotny mistrz świata przez lata był uwielbiany przez fanów na całym świecie. Australijczyk zaliczany jest do grupy "starej gwardii", która przez lata rządziła na żużlowych torach. Crump swoją karierę w 2012 roku. Duży wpływ na tą decyzję miała kontuzja obojczyka, z którą zawodnik się zmagał przez ostatnie sezony.

45- latek wrócił do swojej ojczyzny i skupił się na wspomaganiu syna Setha, który z powodzeniem ściga się w wyścigach motocyklowych. Teraz okazuje się, że znów wsiądzie na motocykl! Podczas towarzyskich zawodów Australia - Wielka Brytania w Perth zastąpi Sama Mastersa, który jest wykończony po kilku rundach mistrzostw kraju.

Jason Crump jest jednym z najbardziej utytułowanych żużlowców z Australii. Trzy razy wygrywał cykl Grand Prix, również trzykrotnie razem z drużyną wygrywał Drużynowy Puchar Świata. Zdobywając w 2010 roku brązowy medal IMŚ wyrównał rekord Ove Fundina i stał się drugim zawodnikiem w historii żużla, który dziesięć razy z rzędu stawał na podium indywidualnych mistrzostw świata.

Speedway płynie w jego krwi. Ojciec Phil był uznanym zawodnikiem, a dziadek Neil Street był menadżerem australijskiej kadry. Jego udział w towarzyskim turnieju odbił się szerokim echem i zainteresowanie imprezą zdecydowanie się zwiększyło. Jest to jednak jednorazowy występ i wątpliwe by Crump na stałe wrócił do sportu.