Orlen przejmie zespół specjalnie dla Roberta Kubicy? Wiemy, ile MILIONÓW to pochłonie

2020-01-21 16:31 MSo
Robert Kubica
Autor: CyfraSport Robert Kubica

Czy marka Orlen chce powalczyć o coraz większe znaczenie w świecie sportów motorowych? Wiele na to wskazuje, że jeszcze w tym sezonie team może zostać przejęty przez koncern paliwowy specjalnie dla Roberta Kubicy! Wiemy, ile milionów może kosztować tak odważna transakcja. Czy okaże się opłacalna?

Robert Kubica jest już pewny roli kierowcy testowego w Alfa Romeo Racing Orlen. To oznacza, że zostanie już na trzeci sezon w świecie Formuły 1. Polak w tym roku miałby się ścigać w innej serii wyścigowej, niemieckich samochodów turystycznych DTM. Według Motorsport Magazin, Kubica może jeździć w zespole prywatnym w aucie BMW!

Spore problemy ma mieć ekipa R-Motorsport, która stoi na krawędzi upadku. BMW może zrobić z teamu zespół kliencki, którego finansowaniem mógłby zająć się Orlen. Jak informuje portal SportoweFakty.wp.pl, w ten sposób koncern paliwowy mógłby promować w ten sposób markę "Star", która ma w Niemczech swoje stacje.

W barwach zespołu miałby jeździć Robert Kubica. Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek mówił ostatnio, że nie wyklucza wejścia w świat sportów motorowych. - Wszystko jest w zasięgu naszych marzeń. Zależy to jednak od sytuacji i planów, które mamy. Także od sukcesów ekonomicznych. Być może przyjdzie taki czas, że podejmiemy się takiego zadania - powiedział Obajtek w rozmowie z TVP Sport o potencjalnym teamie F1!

Na początek ekipa DTM mogłaby pochłonąć mniejsze pieniądze. Według informacji Sportowych Faktów, roczny budżet zespołu ma wynosić około 5-6 milionów euro. To mniej więcej połowa sumy, którą Orlen wydaje na współpracę z Alfą Romeo Racing Team.

Ta kwota z pewnością się jednak zwróci. Choć Robert Kubica w barwach dołującego w minionym sezonie Williamsa jeździł przede wszystkim na końcu, to wartość ekwiwalentu niemal trzykrotnie przekroczyła włożone pieniądze.

Najnowsze