Zawodnicy FC Nantes oddadzą hołd Emiliano Sali. Założą wyjątkowe koszulki

2020-01-21 16:17 KG
Emiliano Sala
Autor: Instagram Emiliano Sala

21 stycznia 2020 roku mija rok od tragicznej śmierci młodego argentyńskiego piłkarza - Emiliano Sali. Ostatni zespół, w którym występował napastnik - FC Nantes, odda mu cześć w najbliższym spotkaniu i założy specjalne koszulki. Klub wystosował specjalne oświadczenie, w którym tłumaczy swoje zachowanie.

Emiliano Sala występował w francuskiej drużynie od 2015 roku. Napastnik w każdym sezonie był gwarantem bramek i miał pewną pozycję w zespole. Dobra forma poskutkowała zainteresowaniem innych klubów. W styczniu 2019 roku FC Fantes dogadało sprzedaż Sali do występującego w Premier League Cardiff City.

Zawodnik kosztował 17 milionów euro. Niestety, w trakcie lotu do stolicy Walii doszło do katastrofy lotniczej. Samolot, którym podróżował piłkarz zniknął z radarów nad kanałem La Manche. Po wielu dniach prób ciało 28-latka znaleziono 7 lutego. Teraz w rocznice śmierci, były klub Sali odda mu hołd i założy wyjątkowe koszulki podczas najbliższej kolejki Ligue 1. 

- Ponieważ on zawsze marzył o tym, żeby zagrać w reprezentacji Argentyny, piłkarze Nantes odłożą swoje żółto-zielone koszulki i zagrają w biało-niebieskich - poinformował klub w specjalnym komunikacie. Tak więc, najbliższe spotkanie FC Nantes z Girondins Bordeaux będzie miało wyjątkową atmosferę. To właśnie w ekipie „Żyrondystów” Sala rozpoczął swoją przygodę z europejską piłką i z niej odszedł do Nantes.

Najnowsze