Polski żużlowiec spowodował poważny wypadek i BLUZGAŁ na policję. Kobieta w ciężkim stanie!

2020-03-25 10:35 DaO
policja
Autor: KR

O ostrożność na drogach apeluje wielu. Niestety nie brakuje osób, które prowadzą samochód w sposób brawurowy i nierozsądny, co może doprowadzić do ogromnej tragedii. Doskonałym tego przykładem jest wypadek z Rybnika. Doprowadził do niego były polski żużlowiec Rafał Sz. Kobieta prowadząca drugi samochód uczestniczący w zderzeniu w bardzo poważnym stanie trafiła do szpitala.

O zajściu z z wtorkowego wieczora poinformował portal SportoweFakty WP. Jak udało się ustalić dziennikarzom Rafał Sz. spowodował poważny wypadek na ulicy Raciborskiej w Rybniku. Były żużlowiec ROW-u Rybnik wyprzedzał inne auta na podwójnej ciągłej. Gdy zmienił pas uderzył w mazdę jadącą z przeciwnego kierunku. 33-letnia kobieta po czołowym zderzeniu trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie.

Polski żużlowiec spowodował POTWORNY wypadek. Został aresztowany, grozi mu 12 lat więzienia

Rafał Sz. nie dość, że spowodował wypadek to w dodatku zachował się fatalnie. Próbował pieszo uciekać z miejsca zdarzenia, ale funkcjonariusze ujęli go kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Wówczas brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów z 2003 roku nabluzgał na policjantów i pierwotnie skłamał odnośnie swojej tożsamości podając nieprawdziwe dane.

Grand Prix Polski na żużlu w PRZEŁOŻONE! Znamy nowy termin zawodów na Stadionie Narodowym

Były żużlowiec odmówił także badania alkomatem. W celu zbadania trzeźwości pobrano mu krew. - Biorąc pod uwagę zachowanie 38-latka na miejscu zdarzenia, istnieje spore prawdopodobieństwo, że był on pijany, ale musimy to potwierdzić - powiedziała asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik policji w Rybniku na łamach portalu. Sprawa trafi do prokuratury.

Najnowsze