Grand Prix Polski na żużlu w PRZEŁOŻONE! Znamy nowy termin zawodów na Stadionie Narodowym

2020-03-24 15:03
Bartosz Zmarzlik
Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/SUPER EXPRESS Bartosz Zmarzlik

Tego można było się spodziewać. Żużlowe Grand Prix, zaplanowane na 16 maja, nie odbędzie się w terminie. Najlepsi żużlowcy świata przyjadą na Stadion Narodowy dopiero 8 sierpnia. Opóźni się zatem początek nowego sezonu mistrzostw świata w speedwayu.

O przełożeniu Grand Prix Polski w Warszawie mówiło się już od kilku dni. W mediach pojawiało się kilka możliwości, mówiło się o czerwcu, a nawet o grudniu. Ostatecznie poinformowano, że warszawska runda mistrzostw świata odbędzie się 8 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie to połowa (miejmy nadzieję) żużlowego sezonu na świecie, a kibice z pewnością zobaczą fantastyczne widowisko. Tytułu mistrza świata broni w tym sezonie Bartosz Zmarzlik. W poprzednim sezonie został czempionem jako trzeci w historii Polak – po Jerzym Szczakielu i Tomaszu Gollobie.

Przeczytaj także: PILNE! Igrzyska w Tokio 2020 OFICJALNIE PRZEŁOŻONE! Jest nowa data!

Do rozstrzygnięcia pozostanie kwestia tego, kiedy rozpocznie się sezon Grand Prix. Kolejne w planie zawody GP miałby odbyć się 30 maja. Jeszcze oficjalnie ich nie odwołano, ale również wszystko na to wskazuje. Pewne jest już natomiast, że nie odbędą się pierwsze kolejki polskiej żużlowej Ekstraligi.

Zobacz też: Cięcia pensji reprezentantów Polski: Zobacz ile miesięcznie stracą Lewandowski, Piszczek i Glik

Warto przeczytać: Ania Lewandowska zupełnie BEZ MAKIJAŻU! Naturalne piękno żony Roberta

PO
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze