Igrzyska olimpijskie w Tokio 2020 OFICJALNIE PRZEŁOŻONE! Jest nowa data!

2020-03-24 13:34
Igrzyska Olimpijskie
Autor: AP PHOTO/LEO CORREA Igrzyska Olimpijskie

Stało się to, czego wszyscy się spodziewaliśmy od kilku dni. Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się dopiero za rok! Premier Japonii Shinzo Abe i przewodniczący MKOl Thomas Bach zgodzili się we wtorek na zmianę terminu rozegrania zawodów na 2021 rok.

Jak poinformowano, igrzyska odbędą się ”nie później niż latem 2021”. Taką informację przekazała przed chwilą japońska sieć telewizyjna NHK

W ostatnich dniach sprawy nabrały olbrzymiego przyspieszenia. MKOl zaczął po raz pierwszy dopuszczać możliwość przełożenia zawodów z powodu pandemii koronawirusa, a rząd Japonii też przestał już kategorycznie twierdzić, że to niemożliwe i że igrzyska na pewno odbędą się w zaplanowanym terminie na przełomie lipca i sierpnia.

Marcin Lewandowski udzielał wywiadu na żywo i wpadła do niego POLICJA! [WIDEO]

Thomas Bach, szef MKOl. ogłosił dwa dni temu, że ostateczna decyzja zostanie podjęta w ciągu miesiąca, ale już dzień później prominentny kanadyjski działacz olimpijski Dick Pound z dużą dozą pewności stwierdził, że ona tak naprawdę już zapadła – igrzyska zostaną przełożone na 2021 rok, pozostaje tylko kwestia dogrania szczegółów logistycznych.

We wtorek w Japonii wszystko zaczęło przybierać jeszcze bardziej realny kształt. Premie Shinzo Abe zakomunikował, że złoży propozycję przełożenia igrzysk szefom MKOl. Taka propozycja padła oficjalnie podczas telekonferencji pomiędzy Abe a Bachem. Rozmowa obu panów trwała 45 minut i odbyła się we wtorek wieczorem japońskiego czasu.

Polskie reakcje na przełożenie igrzysk w Tokio. Młociarz Paweł Fajdek: Szukam roboty

– Zaproponowałem przełożenie igrzysk o rok i prezydent Bach zgodził się ze mną w 100 procentach – poinformował premier Japonii w wystąpieniu telewizyjnym. Taka sama decyzja dotyczy igrzysk paraolimpijskich. – To umożliwi sportowcom rywalizację w najlepszych możliwych warunkach i sprawienie, by impreza przebiegła bezpiecznie dla widzów – dodał premier Abe i jeszcze raz upewnił wszystkich, że nigdy nie było mowy o odwołaniu igrzysk i to był pierwszy temat rozmowy z szefem MKOl. – Japonia jako kraj ma rok na zapewnienie sportowcom z całego świata przeprowadzenie zawodów w najlepszych warunkach.

– Igrzyska odbędą się najpóźniej latem 2021 roku – podsumował premier Abe.

Koronawirus w sporcie

Najnowsze