Kuriozalna sytuacja w teamie Rafała Majki. Test na koronawirusa dał dwa różne wyniki!

2020-08-26 18:07
Rafał Majka
Autor: East News Rafał Majka

Ekipa czołowego polskiego kolarza Rafała Majki, Bora-hansgrohe, miała w ostatnich kilkunastu godzinach całkowicie nietypowe przejścia. Menedżer teamu Ralf Denk wycofał zespół z wtorkowej imprezy w Bretanii, kiedy pojawiła się informacja o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednego z zawodników. Później jednak okazało się, że kolejne badanie... wykluczyło zakażenie tego samego kolarza.

Po tym przypadku fałszywego wyniku Ralf Denk podał w wątpliwość wiarygodność testów, które są planowane w trakcie nadchodzącego Tour de France i stwierdził, że powinno się badać próbki A i B tego samego testu, by wykluczyć pomyłkę. – Wygląda na to, że moje obawy się potwierdzają – powiedział Denk, gdy dowiedział się o przekłamaniu w badaniu koronawirusowym przeprowadzonym u jego podopiecznego. – Wiadomo, że testy typu PCR na koronawirusa niosą za sobą pewien margines błędu, co samo w sobie nie byłoby wielkim problemem, ale tylko w przypadku, gdyby od razu można było zweryfikować poprawność pozytywnego wyniku.

Wypłynął tajemniczy film po wypadku Remco Evenepoela. Co wyjęto z jego kieszeni?! [WIDEO]

Denk poddaje pod rozwagę pomysł, by badania na koronawirusa odbywały się podobnie jak testy antydopingowe, czyli z zastosowaniem próbki A i B. Tym bardziej że w czasie TdF dwa pozytywne wyniki w danej grupie wykluczają ją z rywalizacji. Pomyłka taka jak w opisywanym przypadku może więc przekreślić starania drużyny i spisać na straty tygodnie przygotowań wielu ludzi. Tour ma się rozpocząć w Nicei w najbliższa sobotę i Denk zaapelował o zmianę protokołów testowania na COVID-19.

Nie będzie podwójnego całusa w Tour de France. Tylko jedna hostessa przy dekoracji

– Jeśli tego nie wprowadzimy, wpadniemy w olbrzymie kłopoty, kto bowiem z poważnych inwestorów zdecyduje się na wsparcie teamu w tak loteryjnych warunkach? – pyta retorycznie szef ekipy Rafała Majki. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) nie skomentowała jego wątpliwości.

Super Sport 25 VIII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Inne informcje o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze