Tour de Pologne 2020 bez publiczności na starcie i mecie

2020-06-30 15:53
Tour de Pologne 2019
Autor: Łukasz Gągulski Tour de Pologne 2019

W środę 1 lipca wieczorem organizatorzy Tour de Pologne przedstawią trasę tegorocznego wyścigu, rozgrywanego w wyjątkowych okolicznościach i w stosownym do sytuacji epidemicznej reżimie sanitarnym. Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne, zapowiedział, co czeka kibiców w trakcie tradycyjnej imprezy.

Przypomnijmy, że 77. Tour de Pologne UCI World Tour, po zmianach w kolarskim kalendarzu międzynarodowym wywołanych pandemią koronawirusa, został przeniesiony na termin od 5 do 9 sierpnia 2020 r. Polski narodowy tour będzie pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po przerwie, która zamroziła na trzy miesiące cały sport. Tegoroczny Tour de Pologne będzie się składał z pięciu etapów.

Super Sport 30 VI - B

– Przygotowaliśmy bardzo ciekawą, zróżnicowaną i wymagającą trasę. Wiemy, że pojawi się w Polsce wielu znakomitych kolarzy i każdy z nich na pewno znajdzie coś dla siebie. Będą etapy płaskie, odcinki klasyczne, a także górskie wspinaczki – zapowiada Czesław Lang, dyrektor TdP.

TRAGICZNA śmierć kolarza w Polsce zostanie upamiętniona. Piękny gest organizatorów TdP

Jednak w tym roku równie ważne co emocje sportowe, lista uczestników, czy profil trasy, będą obowiązujące reguły postępowania w związku z wciąż grożącym w większych skupiskach koronawirusem. Lang nie ukrywa, że to będzie szczególny wyścig, przede wszystkim ze względu na ograniczenia w udziale widzów.

Mistrz świata walczy o życie! Przeszedł drugą operację

– Ze względu na ograniczenia związane z pandemią wyścig odbędzie się bez publiczności na startach i metach, nie będzie kolumny reklamowej, ani miasteczka sponsorskiego. Tym serdeczniej zapraszamy wszystkich do oglądania transmisji w TVP – mówi Lang.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze