Tour de Pologne 2020 bez publiczności na starcie i mecie

2020-06-30 15:53
Tour de Pologne 2019
Autor: Łukasz Gągulski Tour de Pologne 2019

W środę 1 lipca wieczorem organizatorzy Tour de Pologne przedstawią trasę tegorocznego wyścigu, rozgrywanego w wyjątkowych okolicznościach i w stosownym do sytuacji epidemicznej reżimie sanitarnym. Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne, zapowiedział, co czeka kibiców w trakcie tradycyjnej imprezy.

Przypomnijmy, że 77. Tour de Pologne UCI World Tour, po zmianach w kolarskim kalendarzu międzynarodowym wywołanych pandemią koronawirusa, został przeniesiony na termin od 5 do 9 sierpnia 2020 r. Polski narodowy tour będzie pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po przerwie, która zamroziła na trzy miesiące cały sport. Tegoroczny Tour de Pologne będzie się składał z pięciu etapów.

Super Sport 30 VI - B

– Przygotowaliśmy bardzo ciekawą, zróżnicowaną i wymagającą trasę. Wiemy, że pojawi się w Polsce wielu znakomitych kolarzy i każdy z nich na pewno znajdzie coś dla siebie. Będą etapy płaskie, odcinki klasyczne, a także górskie wspinaczki – zapowiada Czesław Lang, dyrektor TdP.

TRAGICZNA śmierć kolarza w Polsce zostanie upamiętniona. Piękny gest organizatorów TdP

Jednak w tym roku równie ważne co emocje sportowe, lista uczestników, czy profil trasy, będą obowiązujące reguły postępowania w związku z wciąż grożącym w większych skupiskach koronawirusem. Lang nie ukrywa, że to będzie szczególny wyścig, przede wszystkim ze względu na ograniczenia w udziale widzów.

Mistrz świata walczy o życie! Przeszedł drugą operację

– Ze względu na ograniczenia związane z pandemią wyścig odbędzie się bez publiczności na startach i metach, nie będzie kolumny reklamowej, ani miasteczka sponsorskiego. Tym serdeczniej zapraszamy wszystkich do oglądania transmisji w TVP – mówi Lang.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze