TRAGICZNA śmierć kolarza w Polsce zostanie upamiętniona. Piękny gest organizatorów TdP

2020-06-25 8:49 DaO
Bjorg Lambrecht
Autor: East News Bjorg Lambrecht zmarł po wypadku na trasie III etapu Tour de Pologne 2019

Ubiegłoroczny Tour de Pologne był jednym z najczarniejszych w historii. Na trasie 3. etapu doszło do największej tragedii w polskim wyścigu. W potwornym wypadku życie stracił 22-letni Bjorg Lambrecht. Belgijski kolarz nie przeżył zderzenia z przepustem drogowym. Organizatorzy TdP postanowili upamiętnić śmierć zawodnika.

Do 5 sierpnia 2019 roku na trasie Tour de Pologne żaden kolarz nie stracił życia. Tragiczny pierwszy raz wydarzył się na trasie ze Stadionu Śląskiego do Zabrza. Na 48. kilometrze panowanie nad rowerem stracił reprezentant Belgii. Lambrecht z dużą prędkością wpadł do rowu, a następnie z ogromnym impetem uderzył w betonowy przepust drogowy.

Dramat Justyny Kowalczyk i jej chłopaka! Mieli wziąć ślub, ale wszystko się popsuło!

22-latek od razu został przetransportowany do szpitala. Lekarzom nie udało się jednak uratować jego życia. Śmierć Lambrechta poruszyła całą kolarską społeczność. O tragicznie zmarłym zawodniku nie zapomnieli organizatorzy Tour de Pologne. Czesław Lang poinformował, że pamięć o śmierci Belga zostanie upamiętniona w szczególny sposób.

Nieprawdopodobny DRAMAT na drodze. Tragiczna ŚMIERĆ młodej piłkarki

Tegoroczny Tour de Pologne rozpocznie się bowiem 5 sierpnia, a więc równo rok po dramatycznych wydarzeniach z trasy 3. etapu. TdP będzie pierwszym wyścigiem w dobie pandemii koronawirusa i z tego względu kibice nie będą mogli pojawić się na starcie i na mecie. Wyścig został skrócony do pięciu etapów i zakończy się 9 sierpnia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj