Japończycy chcą przeprowadzić igrzyska w Tokio 2021 za wszelką cenę

2020-09-08 13:21
Igrzyska olimpijskie
Autor: East News

Japońska minister odpowiedzialna za kwestie przygotowania igrzysk olimpijskich w Tokio w 2021 przedstawiła twarde stanowisko, jakie zajmują organizatorzy imprezy. Wynika z niego, że zawody mają się odbyć – bez względu na wszystko!

Minister ds. olimpijskich Seiko Hashimoto mówiła, że przełożone o 12 miesięcy igrzyska muszą zostać przeprowadzone w 2021 roku „za wszelką cenę”. Kilkadziesiąt godzin wcześniej podobne stanowisko padło z ust prominentnego działacza Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który zapewniał, że trzeba zorganizować olimpijskie zmagania bez względu na Covid-19. Także z Japonii dochodzą w ostatnich dniach głosy, iż Tokio 2021 odbędzie się mimo braku szczepionki na koronawirusa.

DRAMATYCZNY wypadek - dwa auta stanęły w ogniu. NIE ŻYJE 20-letni polski piłkarz

– Wszyscy zaangażowani w organizację pracują w pocie czoła, podobnie jak sportowcy szykujący się na przyszły rok – powiedziała Hashimoto, była sportsmenka, łyżwiarka szybka, medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. – Musimy zorganizować igrzyska za wszelką cenę. Pragnę skoncentrować nasze wszystkie wysiłki na środkach walki z koronawirusem.

Agnieszka Radwańska walczy o wolność! POLITYCZNY PROTEST sportowców

Japońscy organizatorzy igrzysk Tokio 2021 są pewni, że trzeba je będzie znacznie uprościć. Nie wchodzi w grę wielka pompa i rozbudowanie imprezy. Mają na stole około dwustu propozycji ukierunkowanych na radzenie sobie z koronawirusem w kontekście przygotowań olimpijskich. Chodzi między innymi o łagodzenie obostrzeń dotyczących podróżowania sportowców, środki antywirusowe w wiosce olimpijskiej i zasady postępowania z widzami.

Groby sportowców. Zginęli w tragicznych okolicznościach. Niezapomniani

Inne informacje o koronawirusie w sporcie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze