Koronawirus w Tour de France! Pięciu zakażonych

2020-09-08 14:16
Koronawirus
Autor: geralt/CC0/pixabay.com

Z niepokojem wszyscy uczestnicy Tour de France oczekiwali we wtorek rano na opublikowanie wyników badań uczestników imprezy na koronawirusa. Testy przeprowadzone w poniedziałek wykazały, że zakażonych jest pięć osób biorących udział w Wielkiej Pętli.

Jedną z osób, u których stwierdzono koronawirusa, okazał się sam dyrektor Tour de France Christian Prudhomme! To jednak nie spowodowało żadnych dramatycznych skutków dla samej imprezy (wtorkowy etap ruszył normalnie), tym bardziej że nie było pozytywnych wyników testów u kolarzy. Trafili się jednak zakażeni członkowie sztabów. Wykryto cztery takie przypadki w ekipach: Ineos, Cofidis, AG2R La Mondiale i Mitchelton-Scott. Ponieważ każdy z tej czwórki pochodził z innej drużyny, nie było przeciwwskazań, by 22 teamy stanęły na starcie wtorkowego etapu TdF. Zasady protokołu medycznego są takie, że wycofanie zespołu może nastąpić tylko w przypadku, gdyby w ciągu tygodnia pojawiły się w jednej grupie dwa przypadki koronawirusa.

Ruszył Tour de France, a we Francji znowu szaleje koronawirus. Przerwą Wielką Pętlę?

„Żaden kolarz nie miał wyniku dodatniego, nie wymagał także kwarantanny z powodu wejścia w kontakt z zakażonym” – podali organizatorzy. Zatem 166 zawodników bezpiecznie rozpoczęło we wtorek kolejną odsłonę zmagań w Tour de France.

Japończycy chcą przeprowadzić igrzyska w Tokio 2021 za wszelką cenę

Tymczasem dyrektor Prudhomme został odesłany na tygodniową kwarantannę. Zastąpi go Francois Lemarchand. Media zauważyły od razu, że Prudhomme w sobotę jechał w trakcie etapu samochodem w towarzystwie premiera Francji Jeana Castexa...

Zdrowie kolarza poprawia się. Został wybudzony ze śpiączki

Pozostałe doniesienia o koronawirusie w sporcie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze