Czy mieszkańcy Tokio chcą igrzysk w 2021 roku? Sondaż nie pozostawia wątpliwości

2020-06-30 11:54
Znicz olimpijski dotarł do Tokio
Autor: AP Znicz olimpijski dotarł do Tokio

Przełożenie letnich igrzysk olimpijskich w Tokio o rok z powodu pandemii koronawirusa nie sprawiło, że odeszły wątpliwości w kwestii przeprowadzenia imprezy. Organizatorzy patrzą optymistycznie w przyszłość, ale na razie nikt tak naprawdę nie wie czy do zawodów w ogóle dojdzie.

Rozmaite japońskie środowiska, między innymi lekarze i ekonomiści, zgłaszają mnóstwo zastrzeżeń co do organizacji igrzysk, bowiem z jednej strony mamy niepewną sytuację epidemiczną, z drugiej zaś zmiana terminu generuje gigantyczne straty finansowe. Przeciwnicy igrzysk 2021 dostali do ręki kolejny argument: w Tokio przeprowadzono sondaż na temat stosunku mieszkańców do igrzysk.

Co dalej z igrzyskami w Tokio? Wojciechowski: To byłaby tragedia

Telefoniczne badanie wykonane przez Kyodo News i telewizję Tokyo MX na bazie 1030 respondentów potwierdziło negatywne odczucia tokijczyków. 51,7 procent pytanych stwierdziło, że igrzyska 2021 powinny być albo jeszcze raz przełożone, albo odwołane. 46,3 procent było zdania, że olimpijskie zmagania mogą się odbyć latem przyszłego roku.

Syn Alexa Zanardiego Niccolo nie opuszcza ojca. To zdjęcie wzrusza do łez

Komitet organizacyjny igrzysk wiele razy sygnalizował już, że nie ma mowy o kolejnym przełożeniu. Wszystko wskazuje, że jeżeli z jakiegokolwiek powodu pojawiłyby się kolejne przeszkody na drodze do organizacji igrzysk, zostałyby one najpewniej ostatecznie odwołane.

Kolarz perfidnie oszukiwał rywali. Teraz dostał surową karę

Spośród tych mieszkańców Tokio, którzy nie mają nic przeciwko organizacji igrzysk w 2021 r., jedna trzecia uważa, że powinny zostać zorganizowane w mniejszym zakresie. Takie są zresztą zamierzenia szefów komitetu organizacyjnego, którzy przedłożyli około 200 pomysłów na ograniczenie skali zawodów. Obecnie obowiązujący termin przeprowadzenia igrzysk olimpijskich to 23 lipca – 8 sierpnia 2021.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Inne informacje o koronawirusie w sporcie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze