Syn Alexa Zanardiego Niccolo nie opuszcza ojca. To zdjęcie wzrusza do łez

2020-06-24 11:11
Kolarsytwo, formuła 1, Alex Zanardi, Niccolo Zanardi, syn, szpital, wypadek
Autor: Instagram/niccolo_zanardi Syn Alexa Zanardiego Niccolo trzyma rękę cierpiącego ojca

To zdjęcie robi piorunujące wrażenie. Pokazuje dłoń syna trzymającą rękę leżącego w szpitalu w śpiączce ojca. – Nie puszczę tej ręki. Tato, dawaj, nawet dzisiaj mały krok naprzód – napisał Niccolo Zanardi, pokazując fotografię ze szpitala w Sienie, w którym od piątku przebywa po poważnym wypadku drogowym Alex Zanardi, mistrz paraolimpijski w kolarstwie i były kierowca Formuły 1.

„Dawaj tato, czekam na ciebie, wracaj szybko” – napisał Niccolo, który od kilku dni czuwa przy nieprzytomnym ojcu w szpitalu Santa Maria alle Scotte. Alex Zanardi został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej po poważnym urazie głowy i musi w nim pozostawać co najmniej do przyszłego tygodnia. Dopiero po jakimś czasie lekarze będą w stanie ocenić urazy mózgu niepełnosprawnego kolarza. Wiadomo też, że Zanardi w wyniku kolizji jego specjalnego roweru z ciężarówką odniósł poważną ranę biegnącą przez pół twarzy, w tym przez oko.

Ratownik medyczny, który pierwszy zajmował się poszkodowanym, powiedział we włoskich mediach, że jeszcze dziesięć minut i pacjent mógłby nie przeżyć. Na szczęście do szpitala przetransportowano go helikopterem.

Nowe szczegóły nt. wypadku Alexa Zanardiego. Świadek sfilmował kolizję [WIDEO]

Walczącego o życie sportowca wspiera też papież. Franciszek napisał list do Zanardiego. „Drogi Alessandro, twoja historia jest przykładem jak zaczynać wszystko od nowa” – zaczął zwierzchnik kościoła katolickiego, nawiązując do dramatycznych losów sportowca.

Maja Włoszczowska BOI SIĘ jeździć na rowerze. Wszystko przez paskudne zachowania

W 2001 roku Alex Zanardi stracił obie nogi w wypadku na torze wyścigowym, ale potem rozpoczął owocną karierę zawodnika paraolimpijskiego w kolarstwie i zdobywał wielkie laury, ze złotem igrzysk włącznie. „Modlę się za ciebie, dziękuję za dawanie nadziei tym, którzy ją stracili. W tej bolesnej chwili jestem z tobą i z twoją rodziną” – dodał papież.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Sport 22 VI
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze