Syn Alexa Zanardiego Niccolo nie opuszcza ojca. To zdjęcie wzrusza do łez

2020-06-24 11:11
Kolarsytwo, formuła 1, Alex Zanardi, Niccolo Zanardi, syn, szpital, wypadek
Autor: Instagram/niccolo_zanardi Syn Alexa Zanardiego Niccolo trzyma rękę cierpiącego ojca

To zdjęcie robi piorunujące wrażenie. Pokazuje dłoń syna trzymającą rękę leżącego w szpitalu w śpiączce ojca. – Nie puszczę tej ręki. Tato, dawaj, nawet dzisiaj mały krok naprzód – napisał Niccolo Zanardi, pokazując fotografię ze szpitala w Sienie, w którym od piątku przebywa po poważnym wypadku drogowym Alex Zanardi, mistrz paraolimpijski w kolarstwie i były kierowca Formuły 1.

„Dawaj tato, czekam na ciebie, wracaj szybko” – napisał Niccolo, który od kilku dni czuwa przy nieprzytomnym ojcu w szpitalu Santa Maria alle Scotte. Alex Zanardi został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej po poważnym urazie głowy i musi w nim pozostawać co najmniej do przyszłego tygodnia. Dopiero po jakimś czasie lekarze będą w stanie ocenić urazy mózgu niepełnosprawnego kolarza. Wiadomo też, że Zanardi w wyniku kolizji jego specjalnego roweru z ciężarówką odniósł poważną ranę biegnącą przez pół twarzy, w tym przez oko.

Ratownik medyczny, który pierwszy zajmował się poszkodowanym, powiedział we włoskich mediach, że jeszcze dziesięć minut i pacjent mógłby nie przeżyć. Na szczęście do szpitala przetransportowano go helikopterem.

Nowe szczegóły nt. wypadku Alexa Zanardiego. Świadek sfilmował kolizję [WIDEO]

Walczącego o życie sportowca wspiera też papież. Franciszek napisał list do Zanardiego. „Drogi Alessandro, twoja historia jest przykładem jak zaczynać wszystko od nowa” – zaczął zwierzchnik kościoła katolickiego, nawiązując do dramatycznych losów sportowca.

Maja Włoszczowska BOI SIĘ jeździć na rowerze. Wszystko przez paskudne zachowania

W 2001 roku Alex Zanardi stracił obie nogi w wypadku na torze wyścigowym, ale potem rozpoczął owocną karierę zawodnika paraolimpijskiego w kolarstwie i zdobywał wielkie laury, ze złotem igrzysk włącznie. „Modlę się za ciebie, dziękuję za dawanie nadziei tym, którzy ją stracili. W tej bolesnej chwili jestem z tobą i z twoją rodziną” – dodał papież.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Sport 22 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze