Nowe szczegóły nt. wypadku Alexa Zanardiego. Świadek sfilmował kolizję [WIDEO]

2020-06-21 12:47
Alex Zanardi
Autor: East News Alex Zanardi

59-letni Alex Zanardi, jeden z najsłynniejszych niepełnosprawnych sportowców na świecie, przebywa wciąż na oddziale intensywnej terapii szpitala w Sienie. Trafił tam po wypadku, podczas którego jego specjalny rower przeznaczony dla osoby niemającej nóg, uległ kolizji z ciężarówką. Były kierowca Formuły 1, który 19 lat temu stracił nogi w wypadku, został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Wychodzą na jaw nowe szczegóły tragedii.

Dziennik „ll Messaggero” napisał, że tuż przed wypadkiem Zanardi miał trzymać w ręku telefon komórkowy i filmować okolicę. Jeden ze świadków miał zeznać, że Zanardi chciał zarejestrować kamerą w telefonie urokliwe widoki. Nie zdawał sobie sprawy, że zmienił as ruchu, po czym stracił kontrolę nad swoim pojazdem, próbując ominąć ciężarówkę. Śledczy odzyskali smartfon kolarza.

Inny świadek Alessandro Maestrini kategoryczne stwierdził, że nie ma mowy o tym, by Zanardi miał w ręku telefon tuż przed kolizją, natomiast przed ruszeniem w trasę oraz na jednym płaskim fragmencie używał smartfona do filmowania. Maestrini, filmowiec z Perugii, zarejestrował kamerą jazdę kolarzy, w tym także moment wypadku i przekazał nagranie policji. Prokuratura potwierdziła wersję Maestriniego. "Zanardi trzymał obie ręce na kierownicy" - poinformował prokurator Salvatore Vitello.

Justyna Kowalczyk w samym środku KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ. Pokazała DRAMATYCZNE ZDJĘCIA

Jak podkreślają lekarze, po rozległych uszkodzeniach głowy obraz neurologiczny poszkodowanego jest poważny, a jego pełna ocena będzie możliwa dopiero za kilka dni. Co najmniej do wtorku Zanardi będzie utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Parametry życiowe są stabilne, ale opiekujący się zawodnikiem przypuszczają, ze urazy twarzy mogą spowodować zaburzenia wzroku. Prof. Sabino Scoletta ze szpitala w Sienie twierdzi, że w tej chwili trudno wyrokować na temat konsekwencji wypadu i odniesionych obrażeń. – Uszkodzenia mogą się okazać trwałe, ale nie można wykluczyć stałej poprawy – stwierdził, zwracając uwagę, że Zanardi odniósł między innym obrażenia oka.

Chcesz się przejechać prawdziwym symulatorem F1 w siedzibie Ferrari? To możliwe!

Prawnik reprezentujący kierowcę ciężarówki Massimiliano Arcioni powiedział, że na łuku drogi kolarz znalazł się nagle niemal na wprost maski auta i w ostatniej chwili wykonał manewr. Dzięki temu uderzył w bok samochodu ciężarowego. Gdyby doszło do czołowego zderzenia, konsekwencje byłyby o wiele gorsze. Jak się szacuje, rower Zanardiego poruszał się z prędkością około 50 km na godzinę. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Trener kadry kolarskiej Mario Valentini powiedział: – To Alex popełnił błąd, nie kierowca.

Ale SEKSOWNE NOGI! Piękna tenisistka KUSI w bardzo krótkich spodenkach! ZDJĘCIA

Dr Giuseppe Olivieri, który operował kolarza, twierdzi, że stan jego zdrowia jest stabilny, chociaż wciąż krytyczny, a zatem potencjalnie zagrażający życiu. – Powiedziałem jego żonie, że absolutnie warto go leczyć – stwierdził lekarz.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Sport 18 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze