Kolarz perfidnie oszukiwał rywali. Teraz dostał surową karę

2020-06-24 13:01
Tour de France
Autor: East News

Ogromnym problemem kolarstwa od wielu lat jest stosowanie dopingu przez zawodników. Choć kontrole i obostrzenia są z roku na rok coraz większe, to kolarze nadal decydują się na oszukiwanie rywali i kibiców. Nie straszne im również surowe kary. Taką dostał ostatnio białoruski zawodnik, Kanstancin Siwcow.

Nie ma wątpliwości, że wyścigi kolarskie są często wyczerpujące i wymagają od zawodników doskonałego przygotowania fizycznego. Niestety zawodnicy wciąż decydują się wspomagać zakazanymi substancjami. Co chwila słyszymy o kolarzach, którzy usłyszeli karę dyskwalifikacji. Nie inaczej jest w przypadku reprezentanta Białorusi.

Znany piłkarz przyznał, że jest GEJEM. W szatni słuchał straszliwych obelg

Kanstantin Siwcow na stosowaniu dopingu wpadł w 2018 roku. Wówczas w jego krwi wykryto, erytropoetynę czyli popularne EPO. Hormon ten zwiększa wydolność zawodników. Dzieje się tak za sprawą większej ilości tlenu dostarczanej do mięśni przez krew. Co prawda EPO jest naturalnym hormonem i wytwarzany jest w nerkach, ale jego zbyt duża ilość może wskazywać właśnie na zażywanie dopingu.

Małgorzata Rozenek wystąpiła z ROZPACZLIWYM wołaniem o pomoc. Lewandowska odpowiedziała

Białorusin, który jeździł dla takich zespołów jak Bahrain-Merida, czy Sky Sports przez najbliższe cztery lata nie będzie mógł wziąć udziału w zawodach. UCI postanowiła bowiem o dyskwalifikacji Siwcow. Reprezentant Białorusi uchodzi za jednego z najlepszych pomocników i w każdej drużynie, w której występował był cenionym zawodnikiem.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze