Olimpijczyk zmarł na koronawirusa

2020-06-28 18:48
Znicz, świeczka, świeczki
Autor: EastNews Znicz, świeczka, świeczki

Reprezentował kraj na dwóch letnich igrzyskach olimpijskich. Przeżył zaledwie 57 lat i przegrał walkę z zakażeniem. Z powodu komplikacji związanych z koronawirusem zmarł znany olimpijczyk z Iraku, Mohammed Yaseen Mohammed.

Był ciężarowcem, brał udział w rywalizacji podczas igrzysk olimpijskich w Moskwie (1980) i Los Angeles (1984). W pierwszych zawodach startował w kategorii 67,5 kg i zajął 17. miejsce. Dużo lepiej poszło mu cztery lata później w USA – w kategorii 75 kg był szósty. Warto jednak pamiętać, że w Los Angeles konkurencja była słabsza; w amerykańskich igrzyskach nie wziął udziału niemal cały blok wschodni, który zbojkotował imprezę. Tak czy inaczej, było to najlepsze w historii olimpijskie osiągnięcie irackich ciężarów.

Nie żyje wicemistrz Europy. Był zakażony koronawirusem

W czasie sportowej kariery Mohammed był zaliczany do czołówki światowej w podnoszeniu ciężarów. Jego klub Erbil, wydał oświadczenie, w którym złożył szczere kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie. W podobnym tonie wyraził się Mohammed Jalood, iracki sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów, a prywatnie przyjaciel zmarłego. „Był dla mnie jak brat, pozostanie bohaterem irackich ciężarów” – stwierdził Jalood.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Sport 25.06

Pozostałe wiadomości o koronawirusie w sporcie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze