Koronawirus w polskiej drużynie kolarskiej. Zawodnik wycofany z wyścigu

2020-09-14 14:18
Łukasz Wiśniowski
Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI/SUPER EXPRESS Łukasz Wiśniowski

Zespół kolarski CCC wycofał zawodników z wyścigu Tirreno-Adriatico po tym jak okazało się, że u jednego z nich stwierdzono koronawirusa. Zakażonym kolarzem jest Łukasz Wiśniowski, którego test w niedzielę wieczorem dał wynik pozytywny. Dla bezpieczeństwa z imprezy skreślono także Szymona Sajnoka, z którym Wiśniowski mieszkał w jednym pokoju.

Sajnok musi jeszcze przejść badanie, które potwierdzi, czy zaraził się od kolegi. Wiśniowski miał delikatnie symptomy, które można było wiązać z chorobą Covid-19, już w czasie siódmego etapu wyścigu. Został od razu wycofany z akcji i przeszedł szybki test. Max Testa, lekarz CCC Team, poinformował, że dał on wynik pozytywny. Oprócz Wiśniowskiego izolowano także Sajnoka i ich masażystę. „Na taką sytuację byliśmy przygotowani i będziemy wypełniać wszelkie obowiązujące nas protokoły postępowania., o ile kolejne badania przyniosłyby pozytywne rezultaty” – zapewnił Testa.

Peter Sagan pomagał sobie łokciem na finiszu! Rywal pokazał mu środkowy palec [WIDEO]

Pozostali zawodnicy CCC Team i członkowie sztabu przeszli testy na koronawirusa i dały one negatywne wyniki. Dzięki temu mogli nadal uczestniczyć we włoskiej imprezie.

Zdrowie kolarza poprawia się. Został wybudzony ze śpiączki

Inne informacje o koronawirusie w sporcie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze