Koronawirus w polskiej drużynie kolarskiej. Zawodnik wycofany z wyścigu

2020-09-14 14:18
Łukasz Wiśniowski
Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI/SUPER EXPRESS Łukasz Wiśniowski

Zespół kolarski CCC wycofał zawodników z wyścigu Tirreno-Adriatico po tym jak okazało się, że u jednego z nich stwierdzono koronawirusa. Zakażonym kolarzem jest Łukasz Wiśniowski, którego test w niedzielę wieczorem dał wynik pozytywny. Dla bezpieczeństwa z imprezy skreślono także Szymona Sajnoka, z którym Wiśniowski mieszkał w jednym pokoju.

Sajnok musi jeszcze przejść badanie, które potwierdzi, czy zaraził się od kolegi. Wiśniowski miał delikatnie symptomy, które można było wiązać z chorobą Covid-19, już w czasie siódmego etapu wyścigu. Został od razu wycofany z akcji i przeszedł szybki test. Max Testa, lekarz CCC Team, poinformował, że dał on wynik pozytywny. Oprócz Wiśniowskiego izolowano także Sajnoka i ich masażystę. „Na taką sytuację byliśmy przygotowani i będziemy wypełniać wszelkie obowiązujące nas protokoły postępowania., o ile kolejne badania przyniosłyby pozytywne rezultaty” – zapewnił Testa.

Peter Sagan pomagał sobie łokciem na finiszu! Rywal pokazał mu środkowy palec [WIDEO]

Pozostali zawodnicy CCC Team i członkowie sztabu przeszli testy na koronawirusa i dały one negatywne wyniki. Dzięki temu mogli nadal uczestniczyć we włoskiej imprezie.

Zdrowie kolarza poprawia się. Został wybudzony ze śpiączki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Inne informacje o koronawirusie w sporcie

Najnowsze