Peter Sagan pomagał sobie łokciem na finiszu! Rywal pokazał mu środkowy palec [WIDEO]

2020-09-09 21:13
Kolarstwo, Tour de France, 2020, Peter Sagan (z lewej)
Autor: BORA - hansgrohe / Bettiniphoto Pater Sagan (z lewej) na finiszu 11. etapu TdF 2020 popchnął rywala

Jedenasty etap Tour de France skończył się awanturą na finiszu w Poitiers. Wszystko za sprawą słynnego słowackiego mistrza dwóch kółek Petera Sagana. Na decydujących metrach przed kreską pojechał niezwykle agresywnie i niebezpiecznie, o mało nie doprowadzając do wywrócenia się przeciwnika przy wysokiej prędkości. Za karę został przesunięty na ostatnie miejsce etapu!

Co zrobił Peter Sagan? Gdy do mety pozostawało kilkadziesiąt metrów, jechał po prawej stronie ulicy, tuż przy bandzie. Jednak na jego drodze był Belg Wout Van Aert i normalnie Sagan nie miał szans go wyprzedzić. Nie mniej, ni więcej, tylko postanowił wpakować się na chama i odepchnął rywala łokciem! Etap wygrał Caleb Ewan z Lotto Soudal. Sagan pierwotnie minął linię mety jako drugi, ale po analizie zapisu wideo podjęto decyzję o jego dyskwalifikacji na tym etapie i przesunięciu na ostatnią lokatę.

Van Aert nie pozostał dłużny, bo po minięciu kreski pokazał obsceniczny gest środkowym palcem w stronę Petera. „Kiedy Sagan mnie pchnął, wytrąciło mnie to z całego rytmu” – opowiadał Van Aert. „To naprawdę było niebezpieczne. Finiszowałem w sprinterskim stylu po prawej stronie, takie miałem prawo, jechałem na maksa i naprawdę poczułem strach w tej sytuacji. Nie było miejsca dla drugiego kolarza i jeśli używasz łokci, by je sobie zapewnić, to jest całkowicie wbrew przepisom”.

Rafał Majka na podium trzeciego etapu Tirreno-Adriatico!

„Byłem rozpędzony i próbowałem jechać prawą stroną” - tłumaczył Sagan. „Minąłem łatwo jednego kolarza, ale potem zrobiło się naprawdę wąsko. Musiałem wykonać ruch, by uniknąć barierek. Za to zostałem zdyskwalifikowany”.

„Sprinterzy są szaleni, inni od nas” – przyznał Primoż Roglić, kolega Aerta z teamu. „Ale wszystko musi się odbywać fair”.

Eksperci MIAŻDŻĄ piłkarzy reprezentacji! Niektórzy mogą być WKURZENI | Super Sport
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze