Tak Wilfredo Leon wykonuje test na koronawirusa. „Nie pamiętam ile razy to robiłem” [WIDEO]

2020-09-15 7:28
Siatkówka, Wilfredo Leon, koronawirus, test, badanie, siatkarz
Autor: Instagram/wilfredo_leon_official Wilfredo Leon przechodzi test na koronawirusa

Zawodowi sportowcy muszą się pomału przyzwyczajać, że ich życie w warunkach pandemii będzie wyglądało zupełnie inaczej niż dotychczas. Nawet jeśli rozgrywki wracają na areny, nie znaczy to, że można zapomnieć o wiszących nad wszystkimi widmie zakażenia, względnie stwarzania problemów, gdyby zarażało się innych, nie mając świadomości, że jest się nosicielem koronawirusa. Dlatego regularne testy są chlebem powszednim. Zwraca na to uwagę Wilfredo Leon, gwiazdor reprezentacji Polski siatkarzy. I pokazał jak sam przechodzi badanie.

– Przechodzę test na Covid-19. Ile razy już to robiłem? Nie pamiętam. Bez nich nie byłoby można bezpiecznie trenować i grać. Nie mam pojęcia ile takich badań będę musiał wykonać w tym sezonie, ale dopóki możemy robić to co kochamy, czyli grać w siatkówkę, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia – podsumował polski Kubańczyk w mediach społecznościowych. Wrzucił przy okazji do sieci wideo, na którym widać jak jest testowany na koronawirusa. Najpierw ma pobierany wymaz z gardła, a potem z nosa.

Rosjanie nie wiedzą jak się nazywa ich polski siatkarz?! Byk na koszulce Bartosza Bednorza

Widać, że Wilfredo doskonale wie jak to wygląda i nie ma z tym żadnego problemu, choć wkładanie patyczka do otworu nosowego do przyjemnych nie należy. Leon nabrał jednak wprawy w ostatnich miesiącach.

Siatkówka, Wilfredo Leon, koronawirus, test, badanie, siatkarz
Autor: Instagram/wilfredo_leon_official Wilfredo Leon przechodzi test na koronawirusa

Po złagodzeniu obostrzeń, gdy można było już wychodzić z domu i wznowiono treningi kadry, Leon, podobnie jak pozostali siatkarze reprezentacji Polski, był badany po przyjeździe do Spały na początku czerwca. Ponieważ jednak we Włoszech sytuacja epidemiczna była w trakcie szczytu pandemii dramatyczna, tam dmuchają na zimne i testów jest wykonywanych dużo więcej. Tym bardziej że za kilkanaście dni (27 września) wraca Serie A, a niedawno ruszyły rozgrywki Superpucharu Włoch. Siatkarze pozostają więc pod stałą kontrolą.

Bartosz Kurek spytał żonę Annę czy go kocha. Odpowiedź była zaskakująca

Pozostałe wiadomości o koronawirusie w sporcie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze