Drugi przypadek koronawirusa w Treflu Gdańsk. Siatkarska kadra pań – bez zakażeń

2020-07-26 11:09
Koronawirus nie ustępuje
Autor: fernandozhiminaicela/pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Już drugi z zawodników siatkarskiej drużyny Trefla Gdańsk otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformował klub z Wybrzeża. To kolejny przypadek zakażenia SARS-CoV-2 w gdańskiej ekipie, po tym jak w piątek poinformowano, że stwierdzono je u innego siatkarza.

Testy w grupie odizolowanej po wykryciu pierwszego zakażenia będą prowadzone na początku tygodnia, ale ci z siatkarzy, którzy gorzej się czuli, byli kierowani na badania szybciej. Klub otrzymał informację o drugim dodatnim wyniku testu wśród zawodników. Zbadano też jednego ze współpracowników, który miał kontakt z siatkarzami, ale w tym przypadku rezultat testu był negatywny. Trefl nie podaje personaliów siatkarza ze względu na ochronę danych osobowych i dobro osobiste zawodnika.

Siatkarz Trefla Gdańsk ma koronawirusa. Drużyna wstrzymała treningi

U zawodnika, który na badanie był skierowany szybciej niż większość graczy, w piątek pojawiła się gorączka. Większość siatkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego badania przejdzie w poniedziałek i wtorek, ponieważ sanepid przy ustalaniu terminu testu bierze pod uwagę ostatni kontakt z zakażoną osobą oraz okres inkubacji wirusa, a pierwszy zakażony zawodnik ostatni raz na treningu w ERGO ARENIE był w poniedziałek. Testy przechodzą też już pracownicy i współpracownicy klubu, którzy ostatni kontakt z pierwszym zakażonym siatkarzem mieli 7-9 dni temu. Jeden ze współpracowników klubu otrzymał już ujemny wynik testu na obecność SARS-CoV-2” – głosi komunikat Trefla.

Sanepid zamknął Ergo Arenę. To efekt wykrytego KORONAWIRUSA

– Po pierwszym dodatnim wyniku testu, mimo wprowadzonego reżimu sanitarnego, liczyliśmy się z prawdopodobieństwem kolejnej takiej informacji. Cały czas ściśle współpracujemy z Inspekcją Sanitarną i bezwzględnie przestrzegamy wydanych zaleceń – zapewnił prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Siatkarze kadry zagrają sami ze sobą. Vital Heynen nie będzie trenerem

Tymczasem Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że reprezentacja Polski kobiet, która we wtorek i środę ma grać w Łodzi mecze towarzyskie ze Szwajcarkami, pomyślnie przeszła testy na koronawirusa. „Badania przewidziane zostały już od początku zgrupowania, tak by mieć pewność przed meczami towarzyskimi, że nie zaistnieją wątpliwości związane z bezpieczeństwem epidemiologicznym” – informuje związek.

– Przeprowadzenie badań było naszą świadomą decyzją. To również kluczowy element bezpieczeństwa w meczach ze Szwajcarkami. Wiemy jak trudno obecnie pozyskać sparingpartnerki, dlatego zrobiliśmy wszystko, by zespół gości miał pełne przekonanie, iż nie zagraża mu w Polsce żadne niebezpieczeństwo związane z pandemią – powiedział Jacek Nawrocki, trener kadry siatkarek.

Przypomnijmy, że nie dojdzie do zaplanowanych meczów siatkarzy Polska – Estonia, ponieważ rywale zdecydowali się nie przyjeżdżać do Polski z obawy przed ewentualnym zakażeniem. Siatkarze w niedzielę i poniedziałek rozegrają w zamian wewnętrzne sparingi.

Inne doniesienia o koronawirusie w sporcie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze