Siatkarz Trefla Gdańsk ma koronawirusa. Drużyna wstrzymała treningi

2020-07-24 12:33
koronawirus
Autor: internet

Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w polskiej siatkówce. Po wykryciu zarazka u zawodniczki ŁKS, Aleksandry Wójcik, pojawiła się informacja o podobnej sytuacji w zespole siatkarzy Trefla Gdańsk, który niedawno rozpoczął treningi.

Klub Trefl Gdańsk informuje, iż jeden z zawodników drużyny otrzymał dodatni wynik testu na SARS-CoV-2. Z uwagi na dobro osobiste siatkarza nie podajemy do wiadomości publicznej jego danych osobowych. Cała drużyna, sztab szkoleniowy oraz wszyscy pracownicy klubu poddali się samoizolacji i czekają na dalsze zalecenia i kontakt z sanepidu. Pierwsze osoby już otrzymały informację, że na początku przyszłego tygodnia będą miały wykonane testy na obecność SARS-CoV-2” - napisał Trefl w oświadczeniu.

Siatkarki ŁKS odizolowane na tydzień. Czeka je drugi test na koronawirusa

Zawodnik, u którego stwierdzono SARS-CoV-2 jeszcze przed otrzymaniem wyniku badań rozpoczął izolację, a po informacji, że test dał rezultat pozytywny, samoizolacji poddali się wszyscy siatkarze, sztab szkoleniowy oraz pracownicy klubu. Do sanepidu zostały już zgłoszone wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zawodnikiem przez co najmniej 15 minut w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez maseczek” - dodano w komunikacie Trefla.

W związku z sytuacją treningi drużyny zawieszono. Klub czeka na zalecenia władz epidemiologicznych. Prowadzone będą kolejne testy na koronawirusa w gronie osób mogących mieć kontakt z zakażonym.

Poznajecie tę siatkarkę? Ale przemiana! „Czuję się jak inna osoba” [ZDJĘCIA]

W poprzedni piątek Trefl zorganizował spotkanie na plaży z większą grupą kibiców, jednak, jak podkreśla oświadczenie klubu „warunki, w jakich odbywało się spotkanie – na świeżym powietrzu, z zachowaniem przez znaczną jego część odległości między siatkarzami i kibicami – nie są uznawane za potencjalnie niebezpieczne do rozprzestrzeniania się wirusa. Zawodnik, u którego stwierdzono SARS-CoV-2 podczas tego wydarzenia nie brał udziału w konkursach organizowanych dla kibiców, a bliższy kontakt z fanami mógł mieć tylko chwilami przy rozdawaniu autografów i robieniu zdjęć”. Zaapelowano jednak do osób, które były na wydarzeniu i mogą odczuwać niepokojące objawy, by skontaktowały się z Sanepidem.

Fabian Drzyzga o formie siatkarzy: Nie siedzieliśmy na kanapie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze