Siatkówka, reprezentacja Polski, Polska - Niemcy, Zielona Góra

i

Autor: PZPS

Siatkarze nie zagrają z Estonią! Rywale boją się koronawirusa w Polsce

2020-07-25 11:06

W niedzielę i poniedziałek w Łodzi reprezentacja Polski siatkarzy miała zagrać dwa towarzyskie spotkania z Estończykami. Miały to być ostatnie sprawdziany ekipy Vitala Heynena w tym mocno storpedowanym pandemią koronawirusa sezonie letnim. Dzień przed pierwszym meczem okazało się, że do tych potyczek nie dojdzie! Estończycy obawiają się w Polsce rosnącej liczy przypadków koronawirusa i nie przyjadą.

Ekipa Estonii w sobotę poinformowała Polski Związek Piłki Siatkowej, że drużyna podjęła decyzję z rezygnacji z przyjazdu do Polski. „Polski Związek Piłki Siatkowej wyraża ubolewanie z zaistniałej i niezależnej od PZPS sytuacji. W związku z tym nasza reprezentacja podjęła decyzję, że rozegrane zostaną mecze wewnętrzne do trzech setów, bez względu na wynik” – powiadomił PZPS w oficjalnym komunikacie.

Siatkarz Trefla Gdańsk ma koronawirusa. Drużyna wstrzymała treningi

Federacja estońska informuje, że powodem odwołania przyjazdu są obawy związane z pandemią koronawirusa. Estończycy grali co prawda w tym tygodniu sparingi w Finlandii, ale postanowili wrócić do siebie i nie jechać nad Wisłę.

Trener siatkarzy Estonii Cedric Enard powiedział, że żałuje, iż jego podopieczni nie wystąpią w Polsce, ale w obecnej sytuacji była to jedynie słuszna decyzja. Jak podkreślił, wszystko przez informacje z naszego kraju mówiące o rosnącej liczbie przypadków zakażenia koronawirusem. – Wyjazd stwarza zbyt wielkie ryzyko dla graczy, trenerów i ich rodzin – powiedział Enard. – Chcielibyśmy zmierzyć się z aktualnymi mistrzami świata, ale przede wszystkim musimy myśleć o swoim zdrowiu.

Fabian Drzyzga o formie siatkarzy: Nie siedzieliśmy na kanapie

Inne informacje o koronawirusie w sporcie:

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze