Reprezentacyjna siatkarka zakażona koronawirusem. Odizolowano i przetestowano jej koleżanki

2020-07-19 7:45
Siatkówka, Aleksandra Wójcik, siatkarka, ŁKS
Autor: Instagram/lisiecka_94 Aleksandra Wójcik od 2018 roku występuje w siatkarskim ŁKS

Klub siatkarski ŁKS Commercecon Łódź poinformował o wykryciu u jednej z zawodniczek przypadku zakażenia chorobą wirusową COVID-19. Nie podano personaliów siatkarki, jednak według portalu lodz.wyborcza.pl koronawirusa ma Aleksandra Wójcik, 26-letnia przyjmująca zespołu, reprezentantka Polski.

Klub z Łodzi, który w poprzednim sezonie zdobył brązowy medal ligi, przygotowywał się do nowego sezonu od kilku dni. W obecnej sytuacji musiał przerwać treningi i objąć izolacją wszystkie osoby, które miały styczność z zawodniczką. Wójcik nie ma na tegorocznym zgrupowaniu reprezentacji Polski, chociaż była ostatnio w kręgu zainteresowań selekcjonera Jacka Nawrockiego i znalazła się w składzie na styczniowe kwalifikacje olimpijskie w Apeldoornie. Zagrała w dwóch meczach, w jednym wyszła nawet w pierwszej szóstce.

Super Sport 16 VII

Jak zapewnia ŁKS, przebieg choroby siatkarki jest łagodny, a zawodniczka została objęta opieką lekarską. Zakomunikowano, że prezes klubu Hubert Hoffman podjął decyzję o przeprowadzeniu testów na obecność COVID-19 u wszystkich osób związanych z klubem, które miały kontakt z zakażoną zawodniczką. Testy wykonano w trybie ekspresowym.

Transpłciowa siatkarka zagra w reprezentacji kraju?

Z ulgą możemy już poinformować, że wśród wszystkich osób przebadanych w dniu dzisiejszym (sobota – red.) nie odnotowano wyniku dodatniego. Oczywiście wszystkie przebadane osoby pozostają w kontakcie z Sanepidem i zastosują się ściśle do otrzymanych zaleceń” - głosi oświadczenie klubu.

Inne informacje o koronawirusie w sporcie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze