Wyścig Formuły 1 zagrożony przez koronawirusa? Druga fala zachorowań

2020-07-27 17:29
Mercedes, Formuła 1
Autor: AP Bolid Mercedesa podczas testów w Hiszpanii

W połowie sierpnia na torze pod Barceloną ma się odbyć szósta eliminacja mistrzostw świata Formuły 1 w tym sezonie. W związku z drugą falą zachorowań na koronawirusa, władze F1 zaczynają bacznie monitorować sytuację na Płw. Iberyjskim, która może mieć wpływ na możliwość rozegrania zawodów.

Ostatnio w Katalonii, która ma gościć kierowców, na nowo wprowadzono niektóre obostrzenia, na przykład na dwa tygodnie zamknięto nocne lokale. F1 i Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) na razie nie widzą przeszkód, by dać zielone światło na organizację Grand Prix Hiszpanii. Co innego, gdyby sytuacja epidemiczna znacznie się pogorszyła. Wtedy nawet to, że kierowcy i cały cyrk F1 przebywają w trakcie zawodów odizolowani od koronawirusa w „bańce”, nie miałoby znaczenia i do imprezy mogłoby nie dojść. Wyznacznikiem będzie bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich zainteresowanych.

Kolejna wielka afera SZPIEGOWSKA? Ferrari wpadło w tarapaty

Przypomnijmy, że biorący udział w Grand Prix są intensywnie badani na obecność koronawirusa. Nie później niż 96 godzin przed przyjazdem na tor przechodzą badanie na Covid-19, a potem powtarzają je co pięć dni. Do tej pory odbyły się trzy wyścigi, a w tym czasie pozytywne wyniki stwierdzono jedynie u dwóch osób, niezwiązanych bezpośrednio z zespołami.

Jako gwiazda PORNO zarobiła FORTUNĘ! Teraz zapowiada wielki powrót do ścigania! ZDJĘCIA

W obecnie obowiązującym terminarzu F1 w sezonie 2020 mamy 13 zawodów Grand Prix. Pierwszą imprezą z udziałem widzów ma być Grand Prix Rosji w Soczi pod koniec września.

Super Sport 20 VII
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze