Formuła 1: Kolejna wielka afera SZPIEGOWSKA? Ferrari wpadło w tarapaty

2020-07-25 11:07
Formuła 1, symulator, Ferrari, Maranello
Autor: RM Sotheby's Symulator Ferrari w siedzibie teamu F1 w Maranello

Stajnia Ferrari kiepsko rozpoczęła sezon 2020 w Formule 1. W trzech dotychczasowym wyścigach uzyskała zaledwie 27 pkt. Zdaniem włoskiej prasy winne są wprowadzone w ubiegłym roku przepisy techniczne, które spowodowały mniejszą wydolność układu napędowego Ferrari. A ich wprowadzenie wynikać miałyby ze szpiegostwa, jakiego ofiarą padła Scuderia.

Silnik Ferrari spisywał się dobrze przez większość sezonu 2019. Potem jednak wprowadzono szereg dyrektyw, po których jego wydolność wyraźnie spadła. I taka sama jest w bieżącym roku. Szef Ferrari Mattia Binotto ostatecznie przyznał podczas niedawnego Grand Prix Węgier, że przepisy wpłynęły na ich silnik: - Musieliśmy się dostosować i w rezultacie straciliśmy część osiągów, które mieliśmy.

Robert Kubica ZACHWYCA swoich rywali! Tym wzbudza u nich wielkie wrażenie

Według włoskiej gazety "Corriere dello Sport" - informacje zostały nielegalnie zdobyte przez którąś z konkurencyjnych stajni F1 poprzez włamanie do systemu komputerowego Scuderii. Uzyskane ta metodą informacje stały się podstawą do wszczęcia przez federację FIA oficjalnego dochodzenia w sprawie ewentualnych nieprawidłowości dotyczących silnika Ferrari. Szczegóły śledztwa nigdy nie zostały ujawnione, ponieważ FIA i Ferrari zawarły wspólnie „prywatną umowę”. Ale nowe przepisy wyraźnie osłabiły bolidy z Maranello.

Jako gwiazda PORNO zarobiła FORTUNĘ! Teraz zapowiada wielki powrót do ścigania!

- Nie było wyraźnego naruszenia przepisów. W przeciwnym razie zostalibyśmy zdyskwalifikowani - powiedział nieco enigmatycznie Mattia Binotto. - Ale nie chcemy mówić otwarcie, bo wszystko to, co musielibyśmy wyjaśnić, to własność intelektualna naszego projektu, naszego zespołu napędowego.

Kimi Raikkonen BEZ TRZYMANKI o zespole Roberta Kubicy! Padły MOCNE słowa

Ferrari ogłosiło, że poczyniło przetasowania kadrowe wśród personelu, by rozwiązać problemy z wydajnością silnika. Utworzono specjalny dział rozwoju. Nikt jednak nie został zwolniony.

Co ciekawe - ani dominujący w tym sezonie Mercedes ani żaden inny zespół nie odnotowały negatywnego wpływu nowych przepisów F1 na wydolność ich silników.

QUIZ: Co wiesz o Robercie Kubicy? Jeśli nie trafisz 10/10, to znaczy, że nie jesteś prawdziwym kibicem

Pytanie 1 z 10
W którym roku urodził się Kubica?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze