Kubica ZACHWYCA swoich rywali! Tym wzbudza u nich wielkie wrażenie

2020-07-23 9:51 MSo
DTM, wyścigi samochodowe, Robert Kubica, testy Nuerburgring, Orlen Team Art
Autor: Orlen Team Robert Kubica podczas testów DTM na Nuerburgringu

Ostatnie dni czekają nas przed startem nowego sezonu DTM. W tej edycji zmagań o czołowe miejsca walczyć będzie Robert Kubica. Pierwszy wyścig na torze Spa-Francorchamps odbędzie się już 1 sierpnia! Choć Polak jeszcze nie wyjechał na tor w ramach ścigania się, to już wzbudza wśród przeciwników zachwyt. Takiego rywala jeszcze nie mieli?

Już tylko nieco ponad tydzień pozostał do startu kolejnego sezonu DTM. Nie wiadomo, czy z powodu wycofania się jednego z dwóch zespołów nie będzie tym ostatnim. Mimo to, Robert Kubica będzie miał kilka miesięcy, by regularnie ścigać się na najwyższym poziomie. Do jego BMW M4 DTM wprowadzono specjalne poprawki tak, by ułatwić mu pracę z autem.

Ferrari zawodzi w Formule 1 na całej linii. Będzie rewolucja kadrowa

Chodzi m.in. o dostosowanie łopatek w celu umożliwienia przestawiania biegów jedną ręką. Po wypadku z rajdu Andory, Kubica musiał przystosować się do nowych, trudniejszych warunków. To imponuje jego przeciwnikom, którzy przed startem sezonu zachwycają się nim. W rozmowie z "Motorsport Total", w samych superlatywach wypowiadał się mistrz DTM z 2013 roku Mike Rockenfeller.

- Widać, że przede wszystkim pracuje w zakrętach jedną ręką, a to robi wrażenie. Jest konsekwentny i regularny. Każdy jego ruch jest bardzo szybki. To trzeba podkreślać i przede wszystkim liczyć się z nim w tym sezonie - mówił Rockefeller. Nieco inaczej dostosowana jest także kierownica Kubicy, który ma inaczej rozmieszczone przyciski.

Sezon DTM wystartuje w Belgii w pierwszy weekend sierpnia. Łącznie zaplanowano osiemnaście wyścigów podczas dziewięciu weekendów. Zmagania mają zostać zakończone na torze Germany Hockenheimring 8 sierpnia.

Super Sport 20 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze