Nie żyje wicemistrz Europy. Był zakażony koronawirusem

2020-06-27 20:14
Znicz, płomień
Autor: Dreamstime

Były piłkarz i trener Ilija Petković zmarł w sobotę Belgradzie. Kilka dni temu potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Miał 74 lata.

Ilija Petković cieszył się ogromnym autorytetem w Serbii. Miał za sobą bogatą karierę piłkarską i trenerską. Niestety, w sobotę poinformowano o jego śmierci. Petković był zakażony koronawirusem, na dodatek pojawiły się u niego komplikacje po pęknięciu wrzodu jelita.

Wirus nie odpuszcza. Zarażony mistrz świata w judo

Petković w swojej karierze piłkarskiej występował w barwach OFK Belgrad, Troyes i ponownie w OFK Belgrad. W reprezentacji Jugosławii rozegrał 43 mecze i strzelił sześć goli. Wziął udział w mistrzostwach Europy 1968 i mistrzostwach świata 1974. Na tej pierwszej imprezie wywalczył z kolegami wicemistrzostwo Starego Kontynentu.

Szesnastu koszykarzy NBA ma koronawirusa

Kilka lat po zawieszeniu butów na kołku Petković został trenerem. Prowadził m.in. OFK Belgrad, Servette Genewa, Aris Saloniki, reprezentację Jugosławii, Shanghai Shenhua czy reprezentację Serbii i Czarnogóry, z którą wziął udział w mistrzostwach świata 2006.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze