Agnieszka Radwańska walczy o wolność! POLITYCZNY PROTEST sportowców

2020-09-01 15:29
Agnieszka Radwańska
Autor: YouTube Agnieszka Radwańska

Od wielu tygodni na Białorusi toczą się protesty społeczeństwa wobec reżimu tamtejszej władzy - obywatele chcą obalić dyktaturę Aleksandra Łukaszenki, który broni się jak może i w brutalny sposób przepędza manifestantów. Wobec tego z inicjatywą solidarności postanowili wyjść polscy sportowcy, którzy nie godzą się na podobne zachowania za naszą wschodnią granicą.

Odkąd na Białorusi zostały przeprowadzone wybory prezydenckie, sytuacja w tym kraju jest bardzo napięta. Społeczeństwo buntuje się wobec wieloletniej dyktatury Aleksandra Łukaszenki, podważa ważność wyników i chce obalić polityka. Ten odpowiada brutalnymi interwencjami milicji, która otrzymuje polecenia przerywania jakichkolwiek zgromadzeń - niekiedy w wyjątkowo agresywny sposób. Wobec tego z Białorusinami solidaryzuje się mnóstwo narodów.

Grzegorz Krychowiak dla "Super Expressu": Moja żona może być wzorem dla Polek | Futbologia

Nie inaczej jest z Polakami, a także naszymi sportowcami. Postanowili bowiem nagrać wyjątkowy spot, w którym solidaryzują się z białoruskim narodem i wspierają go w walce o wolność. Pośród kilku popularnych osób wypowiedziała się także Agnieszka Radwańska. - Wolność i solidarność to wartości bardzo ważne dla każdego człowieka. Białorusini, jesteśmy z wami - trzymam za was kciuki! - podkreśliła znakomita polska ekstenisistka.

Tak liczne zaangażowanie w akcję wielu przedstawicieli świata polskiego sportu sprawia, że Białorusinom z całą pewnością bardzo miło będzie obejrzeć powyższe wideo. A wszystkim nie pozostaje nic innego, jak tylko trzymać kciuki za wytrwałość naszych wschodnich sąsiadów i wierzyć, że szybko uda im się osiągnąć wielki cel.

Koloseum wywiad - Damian Zduńczyk "Stifler"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze