Polski żużlowiec spowodował POTWORNY wypadek. Został aresztowany, grozi mu 12 lat więzienia

2020-03-27 14:03 DaO
Kajdanki
Autor: Canva.com

Były polski żużlowiec, Rafał Sz., we wtorkowy wieczór doprowadził do bardzo poważnego wypadku samochodowego. Poszkodowana kobieta walczy obecnie o życie w szpitalu i lekarze oceniają jej stan jako krytyczny. Sz. w dodatku próbował uciekać z miejsca wypadku. Teraz może mu grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.

O dramatycznej sprawie z udziałem byłego zawodnika ROW-u Rybnik poinformował portal SportoweFakty WP. Do wypadku doszło we wtorkowy wieczór. Rafał Sz. na jednej z rybnickich ulic zaczął wyprzedzać na podwójnej ciągłej. Nie zauważył jednak, że z naprzeciwka jedzie Mazda. Sz. nie zdążył zareagować i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym pojazdem.

Robert Kubica miał TAJNE TESTY. Zdradził ważne SZCZEGÓŁY o przyszłości

Kobieta prowadząca Mazdę w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Były żużlowiec natomiast nie dość, że spowodował wypadek, to ponadto próbował uciekać z miejsca zdarzenia, zwyzywał policjantów, którzy go ujęli oraz odmówił badania alkomatem. W celu zweryfikowania, czy prowadził pod wpływem, została mu pobrana krew do badania.

Grand Prix Polski na żużlu w PRZEŁOŻONE! Znamy nowy termin zawodów na Stadionie Narodowym

Niemniej jednak Sz. i tak czekają poważne kłopoty. Sąd zadecydował się na zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego i Sz. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna usłyszał ponadto dwa zarzuty: spowodowania wypadku drogowego, którego skutkiem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu innej osoby oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanej w zdarzeniu. Grozi mu za to do 12 lat pozbawienia wolności, ale zarzuty mogą się jeszcze zmienić. To będzie zależało od tego, czy we krwi Sz. zostanie wykryty alkohol.

Najnowsze