Robert Kubica miał TAJNE TESTY. Zdradził ważne SZCZEGÓŁY o przyszłości

2020-03-24 20:07
Robert Kubica w bolidzie Alfa Romeo Racing Orlen
Autor: AP Robert Kubica w bolidzie Alfa Romeo Racing Orlen

Robert Kubica nadal wierzy, że będzie miał okazję do ścigania się w cyklu Grand Prix Formuły 1. Polak w sezonie 2020 jest kierowcą testowym Alfa Romeo Racing Orlen. Niektórzy przepowiadają, że w ciągu kilku lat F1 zostanie wyparta jednak przez Formułę E. Jak się okazało, Kubica miał już zorganizowane indywidualne testy w bolidzie tego typu. Szczerze opowiedział o swoich odczuciach.

Robert Kubica po nieudanym sezonie 2019 w barwach Williamsa postanowił spróbować nowych wyzwań. Krakowianin związał się z Alfa Romeo Racing Orlen, gdzie pełni rolę kierowcy testowego. Ma także startować w prestiżowej serii DTM. Na razie jednak cały świat sportów motorowych pogrążony jest w ogromnym zamieszaniu z powodu epidemii koronawirusa. Dlatego też zawodnicy mają przymusowe wolne. Nie oznacza to jednak, że siedzą w jednym miejscu. Sam Polak przyznał, że brał udział w tajnych testach bolidu elektrycznego, mogącego jeździć po torze w wyścigach Formuły E.

- Miałem prywatny test w bolidzie Formuły E i przejechałem nim trochę okrążeń - skomentował Robert Kubica w rozmowie z Matteo Bobbim. Jak przyznał sam zainteresowany, nie była to jazda jego marzeń. Mimo, że polski kierowca uwielbia uliczne tory, to nie wie czy odnalazłby się w Formule E po odbytych próbach.

Robert Kubica ZAORAŁ Williamsa. Nie ma co sprzątać, bo tak pozamiatał

Kubica i Raikkonen w Warszawie. Ich bolid oglądał prezydent Duda

- Z jednej strony wyścigi odbywają się na torach ulicznych, na których zawsze dobrze mi szło, ale z drugiej kombinacja kierowania tym samochodem z ciasnymi torami nie była dla mnie czymś idealnym - dodał Robert Kubica. Niektórzy eksperci są zdania, że w ciągu kilku lat Formuła E zajmie miejsce Formuły 1 i stanie się najbardziej prestiżową serią wyścigową.

JWa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze