Robert Kubica najszybszy na testach w Barcelonie! Rywale go nie dogonili

2020-02-26 19:30 MSo
Robert Kubica
Autor: AP PHOTO/JOAN MONFORT Robert Kubica

To był bardzo udany dzień przedsezonowych testów Formuły 1 w Barcelonie! Kierowca Alfa Romeo Racing Orlen, Robert Kubica był najszybszym zawodnikiem pierwszego dnia drugiego tygodnia przygotowań do sezonu. Nikt nie był w stanie go wyprzedzić, choć trzeba pamiętać, że Polak jako jeden z nielicznych kręcił kółka na miękkich oponach.

Robert Kubica był najszybszy na torze w Barcelonie na początek drugiego tygodnia przedsezonowych testów Formuły 1. Polak kolejny raz zasiadł za kółkiem bolidu Alfy Romeo Racing Orlen podczas porannej sesji i tym razem nie miał sobie równych. Nikt nie wyprzedził go także w ramach sesji popołudniowej.

- Czas, który uzyskałem tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia. Ważniejsze są odczucia za kierownicą. Alfa Romeo ma za sobą interesujący dzień. Sprawdziliśmy kilka interesujących rzeczy. Możemy je teraz porównać, bazując chociażby na moich wrażeniach i opiniach. Zwykle testujesz kilka rzeczy tylko raz, ponieważ ważne jest, aby ocenić, które działają lepiej - powiedział krakowianin cytowany przez crash.net. 

Polak w końcu miał okazję poczuć prędkość, ale najpierw musiał przyzwyczaić się do bolidu, który jest w stanie osiągać bardzo duże prędkości. Tego w Williamsie nie miał okazji doświadczyć.

Wyniki środowych testów F1 w Barcelonie

1. Robert Kubica (Alfa Romeo) 1:16.942 min
2. Max Verstappen (Red Bull) +0.405
3. Sergio Perez (Racing Point) +0.486