Robert Kubica przywiezie nowy bolid Alfa Romeo do Polski

2021-01-18 22:19
Robert Kubica w bolidzie Alfa Romeo Racing Orlen
Autor: AP Robert Kubica w bolidzie Alfa Romeo Racing Orlen

Nieco ponad rok temu polscy kibice Formuły 1 mogli się cieszyć z przybycia całego teamu Alfa Romeo Racing Orlen na prezentację przedsezonową do Warszawy. Takiej sytuacji nie było nigdy w historii tej klasy wyścigowej. Ponieważ zarówno Robert Kubica jak i jego sponsor Orlen pozostają w F1, sytuacja powtórzy się także w tym roku.

Niedawno Robert Kubica wspólnie z szefem Orlenu Danielem Obajtkiem potwierdzili, że nie zmieni się ich rola w Alfie Romeo: polski kierowca pozostanie rezerwowym zawodnikiem, a nasz koncern paliwowy – tytularnym sponsorem. Portal motorsport.com przekazał w poniedziałek informację, że w poniedziałek 22 lutego w Warszawie Alfa Romeo Racing Orlen zorganizuje prezentację zespołu oraz bolidu na sezon 2021. Jak wiadomo, kierowcami wyścigowymi ekipy ze szwajcarskiego Hinwil pozostają Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi.

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.

Dla niektórych obserwatorów F1 to zaskoczenie, że Alfa Romeo nie zaprezentuje nowego bolidu na torze podczas pierwszych testów (tak jak było rok temu), ale wcześniej. Testy aut mają się rozpocząć 12 marca w Bahrajnie. Pozycja sponsora tytularnego jest jednak zapewne na tyle mocna, że można było pokusić się o przyjazd ekipy do Polski z nowym bolidem.

Lewis Hamilton żąda WŁADZY i FORTUNY?! Kolejne negocjacje z mistrzem świata kończą się fiaskiem

Przypomnijmy, że terminarz sezonu 2021 w F1 uległ modyfikacjom w związku z pandemią. Pierwsze wyścigi sezonu miały się odbyć w Australii w połowie marca, ale wymagana przez ten kraj dwutygodniowa kwarantanna przyjezdnych była niemożliwa do zrealizowania ze względów logistycznych. Tym samym zmagania ruszą w Bahrajnie 28 marca, a australijski wyścig przeniesiono na listopad.

Najnowsze