Robert Kubica wściekły na swój team: Pewne granice zostały przekroczone

2019-10-13 9:40 KZ
Robert Kubica
Autor: EastNews Robert Kubica

Robert Kubica zamknął stawkę kierowców, którzy ukończyli Grand Prix Japonii. Polak jechał zdecydowanie na końcu stawki i nie miał szans na nawiązanie jakiejkolwiek walki, choćby z Georgem Russellem. Po wyścigu polski kierowca w mocnych słowach wypowiedział się o poczynaniach Williamsa.

Sam występ Kubicy w niedzielnym wyścigu stał pod znakiem zapytania. Polak miał bowiem wypadek w kwalifikacjach i inżynierowie Williamsa musieli w ekspresowym tempie naprawić bolid 34-latka. Ta sztuka się udała, ale Kubica miał zamontowane wiele starych części. W wyścigu w ogóle się nie liczył. -  Mechanicy wykonali świetną robotę. To wiemy, że nawet w rajdowym stylu potrafią zrobić kapitalne rzeczy - podkreślił Kubica. - Jednak oni nie są w stanie nadrobić pewnych rzeczy, nie wszystko zależy od nich. Ten poranek dał mi dużo do zrozumienia. Pewne granice zostały przekroczone. 20 sesji zostało do końca roku. Mam nadzieję, że pewne rzeczy będą rozwiązane. Chociaż już przed kwalifikacjami dużo zrozumiałem  - dodał.

Kubica dodał także, że nie rozumie decyzji o zmianie przedniego skrzydła. - Po raz pierwszy od dłuższego czasu, jak zmieniliśmy skrzydło na nowe i w drugim aucie nie było ono dużo lepsze, to w moim się poprawiły właściwości i dobrze się czułem - powiedział Polak. - Z różnych przyczyn zostało mi ściągnięte te nowe przednie skrzydło. Przeszedł tajfun i za dużo było chyba przemyśleń w sobotę. Ta decyzja była chyba podyktowana innymi wyborami.

Najnowsze