Rosjanin będzie występował w reprezentacji Polski?! Ma już obywatelstwo!

2020-05-15 14:22 PO

Kolejny zagraniczny zawodnik uzyskał polskie obywatelstwo i licencję. Gleb Czugunow zdał egzamin na polską licencję żużlową i od teraz może jeździć w Ekstralidze jako Polak. Czy wystąpi również w polskiej reprezentacji?

Gleb Czugunow zadebiutował w barwach Sparty Wrocław w sierpniu 2018 roku w meczu z GKM Grudziądz. Wystąpił wówczas w roli rezerwowego i zdobył aż 8 punktów. Kibice polubili sympatycznego Rosjanina, który coraz lepiej czuł się we Wrocławiu. Aż do tego stopnia, że postanowił zawnioskować o polskie obywatelstwo.

Wybory 2020: Małgorzata Kidawa-Błońska, Rafał Trzaskowski czy ktoś inny? Zbigniew Boniek ma radę dla PO

W połowie kwietnia Gleb Czugunow uzyskał polskie obywatelstwo, o które od dawna się starał. Teraz z kolei zdał egzamin na polską licencję, dzięki czemu może bez przeszkód startować w Ekstralidze jako Polak. Może też występować w reprezentacji Polski.

Christian Gytkjaer dłużej w Lechu, duński napastnik podpisał ważny dokument

- W Polsce mieszkam bardzo dużo. Prowadzę obecnie życie związane z oboma krajami. Jednak wybór Polski w sporcie nie oznacza, że chcę zapomnieć o Rosji. Jestem bardzo mocno związany z tymi krajami. Chcę żyć i tu, i tu – powiedział w wywiadzie dla telewizji „Eleven”.

Kocha NAGOŚĆ i sławnych facetów! Obłędnie SEKSOWNA modelka zawróciła w głowie gwiazdom F1! [ZDJĘCIA]