Rywalem Kubicy będzie SPARALIŻOWANY kierowca? Budująca historia z serii DTM!

2020-04-03 10:59 MD
Robert Wickens
Autor: EastNews Robert Wickens

Obecnie coraz częściej możemy natknąć się na budujące przypadki, że fizyczna niepełnosprawność nie musi oznaczać braku samorealizacji czy porzucenia spełniania własnych marzeń. Już wkrótce kolejny przykład takiego stanu rzeczy może popłynąć z serii DTM, w zmaganiach której wystartuje także i polski kierowca, Robert Kubica. Chodzi o Kanadyjczyka - Roberta Wickensa.

Seria DTM - podobnie jak i zdecydowana większość sportów na świecie - nie uniknęła poważnych problemów logistycznych związanych z wybuchem pandemii koronawirusa. Planowano zainaugurować sezon 2020 już w kwietniu, a w marcu przeprowadzić przedsezonowe testy. Do tego ostatecznie nie doszło, a cały kalendarz musiał ulec modyfikacjom. Obecnie organizatorzy zamierzą wystartować ze zmaganiami w weekend 10-12 lipca, a zakończyć je w listopadzie.

Marzenie Roberta Kubicy się opóźni?! FATALNE wieści w sprawie jego startów

Przy okazji tej serii wyścigowej pojawiła się teraz także budująca historia dotycząca sparaliżowanego kierowcy z Kanady - Roberta Wickensa. Kierowca od trzech lat ścigał się w amerykańskiej serii IndyCar, a w 2019 roku przeżył bardzo poważny wypadek na torze w Pocono. W efekcie został sparaliżowany od pasa w dół, jednak nie poddaje się, a lekarze wierzą, że intensywna rehabilitacja pozwoli mu stanąć na nogi.

Fani Roberta Kubicy będą zachwyceni! Wiemy kto pokaże wyścigi DTM z udziałem Polaka!

Poszkodowany sportowiec stwierdził niedawno, że marzy o poprowadzeniu pojazdu BMW DTM, przystosowanego do obsługiwania przez kierowcę mającego do dyspozycji wyłącznie ręce. I - jak się okazuje - niewykluczone, że wkrótce pragnienie Kanadyjczyka zostanie spełnione. - Gdy tylko będą ku temu możliwości organizacyjne, zespół BMW zorganizuje testy w serii wyścigowej DTM dla sparaliżowanego kanadyjskiego kierowcy Roberta Wickensa - poinformował dyrektor BMW Motorsport, Jens Marquardt, na łamach "La Gazzetta dello Sport".

Póki co uczestnicy serii DTM czekają na uporanie się świata z pandemią koronawirusa, aby sezon 2020 móc rozpocząć bez kolejnych zmian w planach.

Super Raport - odc. 9. Goście: Michał Woś, Maciej Hamankiewicz (01.04.2020)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.