Marzenie Roberta Kubicy się opóźni?! FATALNE wieści w sprawie jego startów

2020-04-02 10:47 MSo
Robert Kubica
Autor: East News Robert Kubica

Koronawirus storpedował niemal wszystkie zmagania sportowe na świecie! Odwołano Igrzyska Olimpijskie, niemal wszystkie ligi piłkarskie, siatkarskie czy koszykarskie, a także przeróżne wyścigi. Pandemia dotknęła już świat Formuły jeden, a lada moment może uderzyć także w DTM. Czy marzenia Roberta Kubicy o ściganiu się z rywalami znacząco się opóźni?

Robert Kubica, jak każdy kierowca wyścigowy, marzy o ściganiu się i adrenalinie związanej z wyprzedzaniem kolejnych rywali. Niestety, podczas swojej przygody w Formule 1 w barwach Williamsa nie miał ku temu żadnej okazji. Zmagania w kwalifikacjach kończyły się na próbach doścignięcia Geroge'a Russella, a wyścig to odwlekanie rychłego dublowania.

Inaczej miało być w barwach Alfa Romeo Racing Orlen i prywatnego teamu w serii DTM. To właśnie w niemieckich mistrzostwach aut turystycznych, Robert Kubica miał rywalizować z najlepszymi! W tym roku miał łączyć to z pracą w teamie Formuły 1 w roli kierowcy testowego.

Robert Kubica OSTRO POJECHAŁ Williamsowi. Nie ma co sprzątać, bo tak pozamiatał!

Niestety, coraz więcej wskazuje na to, że na spełnianie marzeń musi jeszcze trochę poczekać. Sezon Formuły 1 został zawieszony, a nic nie wskazuje, by na czas miało wystartować także DTM. Wyścig na ulicach Norymbergi jest bardzo poważnie zagrożony!

Budowa toru trwa około pięciu tygodni. Aby zdążyć, musimy ją rozpocząć najpóźniej na początku czerwca. Dzisiaj jednak nie wiadomo, czy będzie to wtedy możliwe. Pewne jest tylko jedno, wyścig bez udziału publiczności na pewno się nie odbędzie - otwarcie mówi cytowany przez Sport.tvp.pl Wolfgang Schlosser, prezes Motorsport Club Nuernberg.

Z powodu pandemii koronawirusa doszło do poważnych zmian w kalendarzu. Zamiast w Belgii, sezon powinien wystartować w Niemczech. Pierwsze wyścigi z udziałem Orlen Team ART miały odbyć się w dniach 11-12 lipca!

Fani Roberta Kubicy będą zachwyceni! Wiemy kto pokaże wyścigi DTM z udziałem Polaka!

Najnowsze