Sparta Wrocław - Motor Lublin RELACJA NA ŻYWO. Finał PGE Ekstraligi Sparta - Motor WYNIKI LIVE ONLINE żużel Sparta - Motor na żywo dzisiaj 24.09

i

Autor: Cyfrasport Sparta Wrocław - Motor Lublin RELACJA NA ŻYWO. Finał PGE Ekstraligi Sparta - Motor WYNIKI LIVE ONLINE żużel Sparta - Motor na żywo dzisiaj 24.09

Poznaliśmy mistrza Polski!

Sparta Wrocław - Motor Lublin. Znakomity Dominik Kubera zapewnia tytuł Motorowi!

2023-09-24 21:36

Żużlowcy Platinum Motoru Lublin po raz drugi z rzędu i drugi w historii klubu zostali drużynowymi mistrzami Polski. W finałowym dwumeczu okazali się lepsi od Betardu Sparty Wrocław.

Sparta Wrocław - Motor Lublin 35:55 (pierwszy mecz - 39:51)

Sparta: Woffinden, Pi. Pawlicki, A. Łaguta, Bailey, Bewley, Małkiewicz, Kowalski, Andrzejewski

Motor: Hampel, Kubera, Lindgren, J. Holder, Zmarzlik, Cierniak, Bańbor, Grzelak

Punkty: Betard Sparta Wrocław: Piotr Pawlicki 10 (2, 2, 2, 1, 1, 2), Daniel Bewley 9 (2, 1, 0, 1, 2, 3), Bartłomiej Kowalski 5 (1, 0, 1, 2, 1), Artiom Łaguta 5 (u, 2, 3, -), Tai Woffinden 4 (3, 1, w, -, -, -), Kevin Małkiewicz 2 (0, 0, 2, 0), Kacper Andrzejewski 0 (0, 0, 0), Connor Bailey - (-, -, -, -, -);

Punkty: Platinum Motor Lublin: Dominik Kubera 11 (3, 2, 3, 3), Jarosław Hampel 10 (2, 3, 0, 2, 3), Bartosz Zmarzlik 9 (1, 3, 2, 3, -), Jack Holder 9 (3, 0, 3, 3, -), Fredrik Lindgren 5 (1, 3, 1, 0), Mateusz Cierniak 5 (2, 1, 0, 2), Bartosz Bańbor 5 (3, 1, 1), Kacper Grzelak 0 (0). Najlepszy czas dnia uzyskał Bartosz Zmarzlik w wyścigu VII – 62,37.

Na żywo

Sparta Wrocław - Motor Lublin

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

Z przodu Bewley, za nim Pawlicki. Trzeci Bańbor i ostatni Grzelak. Sparta wygrywa 5:1 na osłodę w ostatnim biegu. 55 - 35 dziś. 106 do 64 w dwumeczu. Wielka wygrana Motoru Lublin!

Bańbor, Grzelak, Bewley, Pawlicki w ostatnim biegu.

Czas na ostatni bieg! 

5:1 dla Motoru w przedostatnim biegu! Piękna wygrana Jarosława Hampela, drugie miejsce dla Mateusza Cierniaka.

Andrzejewski, Hampel, Kowalski i Cierniak pojadą w biegu nr 14. Bańbor, Grzelak, Bewley, Pawlicki w ostatnim biegu.

Bieg nr 13 dla Bartosza Zmarzlika! 3:3 w wyścigu. 49 - 29 dla Motoru. 1. Zmarzlik, 2. Bewley, 3. Pawlicki, 4. Lindgren.

46-26! Dominik Kubera wygrywa bieg nr 12! Kibice Motoru szaleją!

42-24 dla Motoru przed biegiem nr 12...

Na 5:1 jadą goście z Lublina w biegu nr 11! Jack Holder wygrywa bieg, za nim Jarosław Hampel. W tyle Andrzejewski i Pawlicki...

Wyścig nr 10 w końcu dla gospodarzy, ale lublinianie jechali już jako mistrzowie Polski...

Dominik Kubera pojechał po złoto dla Motoru Lublin! Trzecia drużyna w XXI wieku, która obroniła mistrzostwo! W meczu 35-19.

Bieg nr 9! Dwa punkty Motoru dadzą im mistrzostwo: Hampel, Kowalski, Kubera, Pawlicki!

Za nami bieg nr 8! Holder pierwszy, Lindgren drugi! Motor prowadzi 32:16 

Po dwóch seriach trudno wierzyć w odrobienie strat Sparty. Motor jest naprawdę blisko mistrzostwa. 

Doktor potwierdził, że Woffinden jest niezdolny do dalszej jazdy! To chyba koniec marzeń Sparty...

VII bieg

Pawlicki wygrał start, ale Zmarzlik napędził się pod płotem i oszukał rywala na wejściu w drugi łuk! Bańbor nie liczył się w walce o dwa pierwsze miejsca. Lider Motoru po słabszym pierwszym biegu pokazał, dlaczego jest uznawany za najlepszego żużlowca na świecie. Lublinianie znowu wygrali bieg, tym razem 4:2 i prowadzą już 28:14!

VII bieg

Pora na powtórkę siódmego biegu - bez wykluczonego Woffindena.

W powtórce wygląda na to, że Woffinden mógł stracić nawet przytomność. Mocno uderzył głową o tor, trafił go jeszcze motocykl. Eksperci w studiu nie mogą zrozumieć, dlaczego nie trafił do karetki. Marek Cieślak nie rozumie też powodów tego upadku tak doświadczonego zawodnika.

Woffinden sam wjechał w tył motocykla Bańbora. Na tor wjechała karetka...

Woffinden w końcu wstał przy asyście służb medycznych. Kibice mocno dodają mu wsparcia, a Brytyjczyk ledwo zmierza w stronę parku maszyn.

Kibice zamarli, bo Woffinden nie jest w pełni zdrowy, a taki upadek z pewnością nie pomaga. Brytyjczyk wciąż leży na torze.

VII bieg

Zmarzlik dobrze ruszył spod taśmy, ale Bańbor wyrzucił go na pierwszym łuku. Po chwili Woffinden upadł na tor i wyścig został przerwany.

VII bieg

W siódmym biegu pojadą: Pawlicki, Bańbor, Woffinden i Zmarzlik.

Kibice są zachwyceni walką Kubery i Bewleya, ale emocje w walce o mistrzostwo powoli gasną... Motor prowadzi już 24:12 i 75:51 w dwumeczu.

VI bieg

Bewley całkowicie zawalił start, był blisko falstartu i musiał stanąć w miejscu. Sędzia puścił ten bieg, więc Motor od początku wyszedł na prowadzenie 5:1. Brytyjczyk jest jednak bardzo szybki i błyskawicznie dogonił Kuberę, którego wyprzedził na drugim okrążeniu, jednak Polak nie odpuścił! Przepiękna walka pomiędzy Kuberą a Bewleyem zakończona zwycięstwem zawodnika Motoru! 5:1 dla obrońców tytułu!

VI bieg

W szóstym biegu pojadą: Kubera, Bewley, Hampel, Kowalski.

V bieg

Lindgren świetnie ruszył, ale Łaguta także wypalił spod taśmy i znowu doszło pomiędzy nimi do walki. Holder wygrał z Woffindenem i na drugim okrążeniu mocno natarł na Łagutę, jednak nieudany atak sprawił, że zbliżył się do niego Woffinden, który wyprzedził zawodnika Motoru! Remis 3:3, który także przybliża lublinian do mistrzostwa.

V bieg

Wznawiamy mecz! W piątym biegu pojadą: Lindgren, Łaguta, Holder i Woffinden.

Mateusz Cierniak rzeczowo przeanalizował pierwszą serię w rozmowie z dziennikarzem Canal+. Wprost mówił o swoich błędach z czwartego biegu.

Kibice już po pierwszej serii zaczynają skreślać Spartę...

IV bieg

Holder wygrał start, a Cierniak wyprzedził Pawlickiego! Kapitan Sparty nie zamierzał jednak odpuścić i szybko minął mistrza świata juniorów, któremu z każdą sekundą odjeżdżał coraz dalej. Małkiewicz ponownie zupełnie się nie liczył. Trzecie z rzędu zwycięstwo Motoru!

IV bieg

Czas na ostatni bieg pierwszej serii: Holder, Małkiewicz, Cierniak i Pawlicki.

III bieg

Andrzejewski pojechał w miejsce Baileya, ale na starcie wyraźnie został za wszystkimi rywalami. Motor rozpoczął od podwójnego prowadzenia, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu Bewley minął Zmarzlika! Kubera zdecydowanie prowadził, a Brytyjczyk pięknie bronił się przed atakami lidera Motoru. Kolejny bieg wygrany przez lublinian, do tego jest to pierwszy w karierze wygrany przez Kuberę bieg otwarcia we Wrocławiu. Tym razem 4:2 dla Motoru.

III bieg

W trzecim biegu pojadą: Andrzejewski, Zmarzlik, Bewley i Kubera.

Lekarz Sparty przekazał, że Artiom Łaguta jest zdolny do dalszej jazdy. Team Małkiewicza przygotowuje mu już motocykl numer 2.

II bieg

Cierniak i Bańbor świetnie ruszyli i objęli prowadzenie 5:1! Kowalski szukał dla siebie miejsca, ale zawodnicy Motoru świetnie pojechali drużynowo. Małkiewicz zupełnie nie liczył się w walce o punkty. Ważne zwycięstwo 5:1 dla Motoru! 1. Bańbor, 2. Cierniak, 3. Kowalski, 4. Małkiewicz.

II bieg

Czas na drugi bieg, w którym pojadą młodzieżowcy: Cierniak, Kowalski, Bańbor i Małkiewicz.

Sędzia podjął ostateczną decyzję i uznał kolejność z mety. Upadek Łaguty nie pociągnął za sobą żadnych konsekwencji.

Sędzia poprosił o kilka dodatkowych powtórek, a zwycięski Woffinden spokojnie zjadł w parku maszyn banana.

I bieg

CO ZA POCZĄTEK! Świetny start Woffindena i znacznie gorszy Łaguty. Hampel i Lindgren starali się dogonić lidera Sparty, ale ten umiejętnie im uciekał i na ostatnim okrążeniu to Łaguta zaczął nacierać na żużlowców Motoru. Rosjanin i Szwed mocno starli się na ostatnim łuku, Łaguta upadł i wpadł w bandę, ale ten bieg zostanie zaliczony jako remis 3:3, bo do upadku doszło na ostatnim zakręcie!

I bieg

W pierwszym biegu pojadą: Woffinden, Hampel, Łaguta i Lindgren.

Pora rozpocząć wielki finał PGE Ekstraligi!

Kibice w komplecie pojawili się dziś na torze! Tai Woffinden, jeden z liderów Sparty, mocno zaskoczył w przedmeczowym wywiadzie: 

We Wrocławiu wybrzmiał hymn Polski.

Na torze trwa już oficjalna prezentacja obu drużyn! Coraz bliżej początek spotkania.

Witamy w relacji na żywo z finałowego meczu PGE Ekstraligi Sparta Wrocław - Motor Lublin! W pierwszym spotkaniu lublinianie wygrali u siebie 51:39 i są bliżej mistrzostwa Polski. Początek rewanżu o 19:15!

Sonda
Czy Platinum Motor Lublin zdobędzie mistrzostwo Polski w sezonie 2023 PGE Ekstraligi?
Nasi Partnerzy polecają