Sparta Wrocław wygrywa finał PGE Ekstraligi! Wspaniałe widowisko na koniec sezonu!

2021-09-26 21:35
Żużel.  Betard Sparta Wrocław drużynowym mistrzem Polski
Autor: Cyfra Sport Żużel. Betard Sparta Wrocław drużynowym mistrzem Polski

W finale PGE Ekstraligi spotkały się dwa najlepsze zespołu sezonu zasadniczego. W pierwszym meczu w Lublinie Motor rzutem na taśmę wyrównał stan spotkania, które zakończyło się wynikiem 45-45. W rewanżu goście walczyli do upadłego z faworyzowanym rywalem, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale w 12. i 13. biegu Sparta podwyższyła prowadzenie do 8 punktów i praktycznie zamknęła spotkanie. W biegach nominowanych gospodarze przypieczętowali zwycięstwo, wygrali cały mecz 50-40 i sięgnęli po mistrzostwo Polski! Poniżej znajdziecie zapis naszej relacji na żywo.

Sparta Wrocław - Motor Lublin 50:40 (45:45 w pierwszym meczu)

Na żywo

Sparta Wrocław - Motor Lublin

Witamy w relacji na żywo z drugiego meczu finałowego PGE Ekstraligi! Sparta Wrocław podejmie na swoim torze Motor Lublin, start meczu o godzinie 19:15. Bądźcie z nami!

Wszystko już przygotowane do ostatniego meczu w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi!

Hymn Polski już za nami, za kilka minut zaczynamy!

Jeszcze uroczysty przejazd obu zespołów wokół toru.

Pierwszy bieg już za chwilę, a pojadą w nim: Woffinden, Michelsen, Łaguta i Hampel.

I już pierwsza wywrotka! Łaguta upada na pierwszym zakręcie! Na szczęście zawodnik podnosi się z toru o własnych siłach.

Czekamy na decyzję sędziów w sprawie ponowienia startu.

Bieg 1

Startujemy w takim samym składzie, Łaguta nie został wykluczony!

Bieg 1

Woffinden i Łaguta wystrzelili do przodu i bardzo pewnie prowadzili przez cały bieg, Michelsen co prawda próbował walczyć, ale nie miał szans, nie mówiąc już o Hampelu. 5-1 dla Sparty!

Bieg 2

W drugim biegu po stronie gospodarzy startują Liszka i Curzytek, natomiast Motor wystawił Lamparta i Cierniaka.

Bieg 2

Lampart i Cierniak wyskoczyli do przodu, Liszka bardzo mocno atakował Cierniaka, by odebrać mu drugie miejsce, ale nie zdołał go dopaść! Motor wyrównuje, jest 6-6!

Bieg 3

Przed nami już 3. bieg, w którym pojadą: Czugunow, Michelsen, Janowski i Kubera.

Falstart! Janowski drgnął przed podniesieniem taśmy i mamy czerwone światło.

Ostrzeżenie dla Macieja Janowskiego, ale zawodnik Sparty będzie mógł wziąć udział w powtórce biegu, ponieważ nie dotknął taśmy przy falstarcie.

Bieg 3

Michelsen świetnie ruszył do przodu i szybko zyskał przewagę, ale Janowski nie odpuścił, najpierw dopadł Kuberę, który przez chwilę jechał drugi i próbował dopaść również jego kolegę z zespołu. To mu się ostatecznie nie udało - Michelsen wygrał, Janowski był drugi, Kubera trzeci, ostatni zaś Czugunow. Po 3. biegu Motor Lublin prowadzi 10-8!

Bieg 4

Nie zatrzymujemy się! W 4. biegu wystartują: Buczkowski, Curzytek, Lampart, Bewley.

Bieg 4

Bewley na początku musiał ostro walczyć z Buczkowskim, ale później zyskiwał coraz większą przewagę, którą dowiózł do końca! Ostatecznie mamy remis w 4. biegu, wygrał Bewley, dwa punkty zgarnął Buczkowski, a jeden dla Lamparta. 13-11 dla Motoru Lublin!

Startujemy z kolejną serią! W 5. biegu pojadą: Hampel, Łaguta, Buczkowski, Czugunow.

I znów mamy przerwany start! Zaraz wszystko się wyjaśni, bo na razie nie wiadomo, jaki był tego powód.

Hampel czołgał się przed startem, dlatego bieg został przerwany, ale za chwilę ruszamy z powtórką!

Bieg 5

Ależ pojechał Łaguta! Spóźnił start, ale potężnie rozpędził się i wyprzedził Hampela, za którego plecami rozwinęła się zacięta walka między Czugunowem a Buczkowskim. Zawodnik Motoru walczył do samego końca, ale Czugunow ostatecznie obronił 3. pozycję! 4-2 dla Sparty w tym biegu i w całym meczu mamy remis! 15-15.

Bieg 6

Szykujemy się do 6. biegu, teraz na starcie pojawią się: Kubera, Janowski, Michelsen, Liszka.

Zacięta walka Janowskiego z Kuberą i Michelsenem! Magic bronił się przed Michelsenem i cały czas starał się dopaść Kuberę. Ostatecznie Kubera wygrał, Janowski był drugi a Michelsen trzeci. Liszka nie liczył się w tej walce. Motor wraca na prowadzenie i jest 19-17!

Bieg 7

I jedziemy dalej. W 7. biegu pojadą: Bewley, Cierniak, Woffinden, Kubera.

Bieg 7

Bewley i Woffinden od początku wyszli na prowadzenie i nie oddali go do samego końca, Kubera i Cierniak nie mieli szans ich dopaść. Woffinden nieomal nie przewrócił się, ale dał radę opanować swój pojazd. Sparta wygrywa 5-1 i wraca na prowadzenie, 22-20 dla gospodarzy!

Bieg 8

Po chwili przerwy wracamy do ścigania! W 8. biegu startują: Janowski, Hampel, Curzytek, Buczkowski.

Bieg 8

Maciej Janowski totalnie zdominował ten bieg, wysforował się na przód i nie oddał prowadzenia do samego końca, jednak Sparta nie wygra tego biegu, bowiem Hampel zajął drugie miejsce, a Buczkowski trzecie. Curzytek bez punktu. Sparta utrzymuje 2-punktowe prowadzenie, jest 25-23 dla gospodarzy.

Bieg 9

I jedziemy dalej! przed nami 9. bieg, w którym jadą: Michelsen, Woffinden, Kubera, Bewley.

Bieg 9

Wspaniały bieg Motoru Lublin! Michelsen i Kubera wjeżdżają na metę na dwóch pierwszych miejscach, Bewley był trzeci a ostatni Woffinden, który wyraźnie zawiódł, patrząc na to, co zrobił w poprzednim biegu. Motor wygrywa 9. bieg 5-1 i wraca na prowadzenie! 28-26 dla gości.

Bieg 10

Przed nami już kolejny start: Łaguta, Lampart, Czugunow, Hampel.

Bieg 10

Łaguta prowadził od początku do końca, Hampel starał się gonić, ale nie miał większych szans. Z tyłu bardzo ważną walkę prowadzili Lampart i Czugunow, jednak zawodnik Sparty nie zdołał dopaść Lamparta i mamy remis w tym biegu, co oznacza, że Motor utrzymuje prowadzenie, 31-29.

Takiego wyniku po 10. biegach chyba niewielu się spodziewało!

Bieg 11

Wracamy po krótkiej przerwie, przed nami 11. bieg: Buczkowski, Czugunow, Michelsen, Woffinden.

Bieg 11

Czugunowem szarpnęło na początku, wpadł między dwóch rywali, ale wyrwał się im i wyszedł na prowadzenie! Woffinden z czwartego toru szeroko, ale nakręcił się wystarczająco i wskoczył za Czugunowa! Sparta wygrywa 5-1 i wraca na prowadzenie! 34-32!

Bieg 12

I już szykujemy się na 12. bieg! Liszka, Kubera, Łaguta, Cierniak

Bieg 12

Kubera bardzo blisko trzymał się Łaguty przez cały wyścig, ale ten nie oddał zwycięstwa! Za nimi Liszka walczył z Cierniakiem, ale drugi zawodnik Sparty także obronił swoją pozycję! Sparta po morderczej walce obroniła prowadzenie, wygrywa bieg 4-2 i podwyższa prowadzenie w całym meczu, jest 38-34.

Zbliżamy się do końca finału PGE Ekstraligi! Przed nami 13 bieg w składzie: Buczkowski, Bewley, Hampel, Janowski.

Bieg 13

Wspaniała walka Bewleya z Hampelem, Polak długo próbował dopaść rywala, ale mu się to nie udało. Z 4. toru Janowski dopadł zarówno Buczkowskiego i Hampela i Sparta wygrywa 5-1! Mamy 43-35 dla Sparty, a to już oznacza, że wrocławianie już na pewno zostaną mistrzami Polski!

Przed nami biegi nominowane, ale one w zasadzie nie zmienią już nic, bowiem Sparta ma zwycięstwo w kieszeni.

Składy na biegi nominowane:
Sparta: Woffinden, Bewley, Łaguta, Janowski.

Motor: Kubera, Michelsen (pojedzie dwukrotnie), Hampel

Bieg 14

Ruszamy z 14. biegiem! Pojadą w nim: Woffinden, Kubera, Bewley, Michelsen.

Bieg 14

Woffinden pieczętuje zwycięstwo Sparty! Za jego plecami wjechali Michelsen, Kubera i Bewley, ale to nie ma już większego znaczenia! 46-38 dla Sparty przed ostatnim biegiem.

Bieg 15

Ostatni bieg przed nami, a w nim pojadą: Michelsen, Łaguta, Kubera, Janowski.

Bieg 15

Janowski wygrywa ostatni bieg, za jego plecami wjeżdża Michelsen, natomiast trzeci był Łaguta. Ostatni na metę wjechał Kubera. Sparta wygrywa ostatni bieg 4-2, a cały mecz 50-40 i ZDOBYWA MISTRZOSTWO POLSKI!

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i do zobaczenia!

Pierwsze starcie finałowe, które z powodu opadów deszczu zostało rozegrane dopiero w czwartek 23 września (planowane było na poprzednią niedzielę) przyniosło niezwykle wiele emocji. Choć wydawało się, ze Sparta zmierza po zwycięstwo, to w ostatnim biegu gospodarze zdołali wyrównać i pierwszy finał zakończył się wynikiem 45-45. W sezonie zasadniczym wrocławianie nie mieli sobie równych, ale Motor pokazał, że nie chce być tylko tłem dla swoich rywali i chce walczyć o złote medale. We Wrocławiu będzie im o to jednak bardzo trudno, choć z pewnością i tym razem emocji nie zabraknie! Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo na sport.se.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE