Speedway of Nations RELACJA NA ŻYWO

i

Autor: EastNews Speedway of Nations RELACJA NA ŻYWO

Speedway of Nations: Straszny upadek Polaka zakończył zawody! Rosjanie mistrzami świata

2020-10-17 20:28

Polacy po trzech latach próbowali odzyskać złoty medal drużynowych mistrzostw świata na żużlu! Pod nazwą Speedway of Nations Rosjanie nie mają sobie w tych zawodach równych. W Lublinie sięgnęli trzeci raz z rzędu po pierwsze miejsce i kolejne złote medale. Zawody zostały przerwane przedwcześnie z powodu okropnego wypadku Szymona Woźniaka. Sędziowie momentalnie zdecydowali się zakończyć rywalizację.

Początkowo, Speedway of Nations 2020 planowano rozegrać w Manchesterze. Niestety, szalejąca na świecie pandemia pokrzyżowała te plany. Organizacji SoN podjął się Lublin, który słynie z fanatycznych kibiców. To właśnie fani z Lubelszczyzny wpadli na pomysł, jak obejść stadionowe limity i oglądali mecze z tzw. „podniebnego sektora”, czyli z wysięgników. Tym razem na stadionie kibiców zabrakło.

Płynne rozegranie zawodów uniemożliwiała bardzo zła pogoda. Mimo to, organizatorzy zdecydowali się na wypuszczenie zawodników na tor. Przez kilkanaście biegów nie decydowano się na równanie owalu, by jak najszybciej przeprowadzić zawody. O złoto od początku walczyli niesamowicie napędzeni Rosjanie i Polacy.

Podopieczni Marka Cieślaka zakończyli zmagania z taką samą liczbą punktów. Niestety, zwycięstwo "Sbornej" w bezpośrednim biegu dało medal Rosjanom. Kibice z naszego kraju mogą się jednak cieszyć, że nic nie stało się Szymonowi Woźniakowi. Polak podczas biegu ze Szwedami zaliczył okropny upadek na ostatniej prostej, po tym jak wjechał w leżący motor.

Najważniejsze jednak, że nic mu się nie stało! Po złoto sięgnęli Rosjanie, drugie miejsce zajęli Polacy, a podium uzupełnili Duńczycy.

Speedway of Nations 2020

Zapraszamy na relację na żywo ze Speedway of Nations 2020. Początek o godzinie 19:00!

Zawody mają się nieznacznie opóźnić. Trwa próba toru.

Kluczowy dziś może być start. Zdaniem organizatorów, z powodu deszczu i wilgotności ściganie może być utrudnione.

Czekamy na decyzję w sprawie zawodów.

Hymn Polski otwiera dzisiejsze zawody!

Wciąż brak oficjalnej decyzji.

Tytułu sprzed roku i sprzed dwóch lat bronią Rosjanie.

Będziemy jechać! Pierwszy bieg już za minutę!

Bieg 1

Polska kontra Wielka Brytania - to rozpocznie dzisiejsze zmagania. Na ściganie poczekamy, bo Lambert przy starcie dotknął taśmy.

Bieg 1

Znakomity początek Biało-czerwonych! Zmarzlik dojeżdża na pierwszym miejscu, a za jego plecami linię mety mija Bewley. Trzeci jest Szymon Woźniak. 6:3 dla Polaków.

Bieg 2

Czesi mają wielkie problemy z płynną jazdą. To skutkuje tym, że Rosjanie odjeżdżają bardzo daleko. 7:2 dla Sajfutdinowa i Łaguty. Bieg bez historii. Istnieje duże ryzyko, że tak to będzie dziś wyglądać...

Bieg 3

Fricke i Doyle jechali po podwójne prowadzenie, ale pędził za drugim z nich niezwykle szybki Lindgren i w końcu minął Jasona na ostatnim okrążeniu. 6:3 dla Australijczyków. W końcu otrzymaliśmy odrobinę ścigania.

Bieg 4

Drugi raz dziś na torze Polacy. Znakomicie wystrzelił Woźniak, twardo w pierwszym wirażu Zmarzlik i Biało-czerwoni mają podwójne prowadzenie! Za plecami mistrza świata pędzi Thomsen. Ale ta przewaga tylko rośnie! 7:2 dla naszych zawodników!

Na razie nie będzie przerwy na równanie toru. Nie wiadomo, czy ta zasada będzie działać przez cały czas trwania zawodów.

Bieg 5

Królowie Speedway of Nations pokazują, że Polakom o złoto łatwo nie będzie. Co dziś wyprawia duet Sajfutdinow - Łaguta?! Rosjanie odskakują Brytyjczykom, którzy nie mają nic do powiedzenia. Lambert i Bewley są po prostu bezradni...

Bieg 6

Krcmar defekt na końcu pierwszego łuku. Milik na prowadzeniu odjeżdża Szwedom. Choć Lindgren i Berntzon jechali daleeeeko za Czechem, to wygrali ten wyścig. 5:4 dla Skandynawów.

Ciężko będzie o przeprowadzenie czternastu biegów. Warunki nie dopisują...

Przypominamy, że to czternaście biegów musi być przeprowadzonych, by zawody zostały uznane za odbyte.

Bieg 7

Doyle zerwał taśmę. Został wykluczony z restartu.

Bieg 7

Ciasno, twardo między Madsenem i Frickem na pierwszym wirażu. Australijczyk goni Duńczyka, ale ten jedzie bezbłędnie! Thomsen walczył do końca, by dojechać do mety. Ostatecznie przekroczył linię... pieszo po dwa punkty.

Bieg 8

Czas na bieg Polska - Rosja! Będzie się działo!

Bieg 8

Sajfutdinow wciska się między Zmarzlika i Woźniaka i jedzie drugi. Polak broni się przed Łagutą, ale niestety, niezbyt długo. Gonił, gonił, liczył na błąd rywala, ale ten się nie przydarzył. 5:4 dla Rosjan.

Bieg 9

Pewne zwycięstwo Brytyjczyków. Lambert i Bewley pewnie jadą po podwójną wygraną. 7:2 w walce z Czechami, którzy są zdecydowanymi outsiderami.

Bieg 10

Zdecydowane zwycięstwo Fredrika Lindgrena, ale Berntzon dojeżdża daleko za plecami Duńczyków, którzy wygrywają 5:4.

Bieg 11

Biało-czerwoni wracają na tor, by powalczyć z Australijczykami. Znakomicie wystartował Zmarzlik, a Woźniak po zewnętrznej mija Lidseya. Fricke pędzi za mistrzem świata, ale drugi z Biało-czerwonych chciałby go wyprzedzić. Tak się jednak nie stało! 6:3 dla Polaków.

Bieg 12

Upadek Bewleya przerywa wyścig. Od razu próbował się wygrzebać, by kontynuować walkę, ale to po prostu niemożliwe w takich warunkach.

Bieg 12

Lambert zrobił ruch na starcie. Bieg przerwany.

Bieg 12

No i tym razem taśmy dotknął Lambert. Bieg odbędzie się bez Brytyjczyków.

Bieg 12

No i pojechali Szwedzi po siedem punktów, bez żadnych problemów.

Bieg 13

SAJFUTDINOOOOOOOW! JAK TO JEST MOŻLIWE?! Jak on zmieścił się przy bandzie? Australijczycy jechali po podwójną wygraną, ale Rosjanie wracają do gry po szaleństwie Emila! 5:4 dla Australii.

Bieg 14

No i kolejny raz bez historii. Madsen pewnie po cztery punkty, za jego plecami Milik, trzeci dojeżdża Birkemose.

Bieg 15

Aj... Zmarzlik znowu rusza znakomicie, ale Woźniak dał się wyprzedzić Berntzonowi. Szymon gonił z szaleństwem i wyprzedzał rywali, ale na ostatniej prostej upadł jeden ze Szwedów. Cała trójka leży na torze.

Na całe szczęście Woźniak wstał...

Straszny był to upadek... Czy w ten sposób nie zakończą się dzisiejsze zawody?

Zawody zostaną przerwane! To informacja ogłoszona przez dyrektora Speedway of Nations.

Rosjanie cieszą się z trzeciej wygranej w Speedway of Nations z rzędu!

Rosja, Polska, Dania - w takiej kolejności zakończyły się dzisiejsze zawody. Polacy ze srebrem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze