Tragiczny wypadek na torze. Zawodnik zginął podczas testów w Jerez

2020-07-06 11:20 Mateusz Sobiecki
Świeczka
Autor: EastNews Świeczka

Świat sportów motorowych pogrążył się w żałobie po tragicznym wypadku, do którego doszło na torze w Jerez. Podczas testów Ismael Bonilla spadł z motocykla i z impetem uderzył o tor. Niestety, nie udało się uratować jego życia.

To już czwarta ofiara toru Circuito de Jerez-Angel Nieto. Podczas niedzielnych testów śmierć na hiszpańskim obiekcie poniósł 41-letni Ismael Bonilla. Według relacji osób, które widziały zdarzenie, najprawdopodobniej doszło do awarii hamulców. Zawodnik spadł z motocykla i z dużym impetem uderzył o tor.

W Austrii działy się CUDA! Bottas wygrał szalony wyścig o GP Austrii

Super Sport 2 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Żałujemy straty podczas dzisiejszych testów Ismaela Bonilli. Chcemy złożyć wyrazy współczucia rodzinie, przyjaciołom motocyklisty, a także organizatorom feralnej sesji - brzmi krótkie oświadczenie opublikowane na oficjalnym instagramowym profilu toru.

To czwarty śmiertelny wypadek na torze w Jerez. Wcześniej życie na nim tracili w 1990 roku Cordovan Javier Moreno, w 1993 roku Noboyuki Wakai, a przed rokiem zginął Marcos Garrido. Bonilla został instruktorem i kierowcą testowym siedem lat temu po tym, jak zakończył zawodową karierę.

Najnowsze