Bartosz Zmarzlik

Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

Tyle naprawdę zarobił Bartosz Zmarzlik za wicemistrzostwo świata. Ten szczegół zaskakuje

2021-10-06 14:56

Walka o Indywidualne Mistrzostwo Świata trwała do ostatniego Grand Prix. Bartosz Zmarzlik robił wszystko, aby po raz trzeci z rzędu wywalczyć złoty medal, ale w tym sezonie znakomicie spisywał się Artiom Łaguta. To właśnie Rosjanin został mistrzem świata i przekreślił marzenia Zmarzlika. Obaj żużlowcy mogli cieszyć się z wysokich zarobków, choć pewien szczegół może zaskakiwać.

Bartosz Zmarzlik w dwóch poprzednich edycjach Grand Prix był niedościgniony. Jako pierwszy Polak w historii zdobył dwa tytuły mistrzowskie, ale nie zamierzał na tym poprzestawać. Zmarzlik mógł zostać trzecim zawodnikiem na świecie, który trzykrotnie z rzędu wywalczy złoty medal. Od początku cyklu widać było jednak, że będzie miał wielkiego rywala w postaci Artioma Łaguty.

Są nowe informacje o stanie zdrowia Schumachera! Nie pozostawiają wątpliwości

Tyle zarobił Bartosz Zmarzlik. Duża kwota dla wicemistrza świata

Rosjanin w niemal każdych zawodach jeździł jak natchniony. Jego przewaga była niekiedy ogromna nad rywalami i wiadomym było, że nie zwolni tempa do końca. Tak naprawdę jedynym zawodnikiem, który mógł rywalizować z Łagutą był właśnie Zmarzlik. Decydującą rywalizacją okazała się pierwsza runda w Toruniu. Wówczas Polak nie zdołał awansować do finału.

Grand Prix Polski w Toruniu: Łaguta królem speedwaya! Zdjęcia kibiców z trybun

Przewaga przed ostatnimi zawodami zrobiła się na tyle duża, że Łaguta musiałby pojechać najgorzej w całym cyklu. To się nie stało i Rosjanin mógł sięgnąć po złoty medal. Okazuje się, że żużlowcy zarobili też całkiem niezłe kwoty. Mistrz świata wzbogacił się o 102400 dolarów, czyli ponad 405 tys. złotych. O dziwo Zmarzlik zainkasował niewiele mniej.

Czy Bartosz Zmarzlik zdobędzie jeszcze mistrzostwo świata?

Zarobki żużlowców. Ile zgarnęli za cykl Grand Prix

Wydawać by się mogło, że wicemistrz powinien zarobić sporo mniej od mistrza świata. Tu było jednak inaczej. Zmarzlik zgarnął tylko 400 dolarów mniej od Łaguty, a ten szczegół może zaskakiwać. Równie ciekawie wyglądają zarobki Emila Sajfutdinowa i Macieja Janowskiego.

Mimo że Polak w klasyfikacji generalnej zajął 4. miejsce, zarobił więcej od Rosjanina, który skończył rywalizację na podium. Sajfutdinow wzbogacił się o 68200 dolarów, a Janowski o 69800. Od przyszłej edycji zawodnicy mają zarabiać więcej, co zapowiedział nowy promotor zawodów.